Mees, kes elab burgerite keskel

Burgerite keskel57-aastase Harry Sperli elu möödub burgerite keskel. Burgerid on kujunenud mehele kinnisideeks ning seetõttu avas ta enda kodus ka maailma esimese burgerimuuseumi.

Burger võib vahel olla mõnusaks vahepalaks, mida nii mõnigi meist endale lubab. Kiirel ajal on see tavaliselt hea võimalus aega säästes kõht kiiresti täis saada. Mõnele inimesele on see kiirtoit kujunenud aga selliseks fännamisobjektiks, et kogu tema elu keerlebki vaid burgerite ümber. Ei ole vist raske arvata, mida selline inimene tavaliselt lõunaks sööb.

Ameeriklane Harry Sperl, keda hüütakse Hamburger Harryks, peab burgereid lisaks maitsvale suutäiele ka parimaks näiteks ameerikalikust popkultuurist. „Need maitsevad hästi, näevad alati head välja ja on USA ikooniks, mida tuntakse ka mujal maailmas,” räägib Sperl. Juba 23 aastat on mees kogunud kõike, mis burgeritega seostub, ning seetõttu on ta asutanud ka Burgerbilia ehk maailma esimese burgerimuuseumi ja seda enda isiklikus elamises.

Burgerihullus sai mehel alguse siis, kui ta käis ühes suveniiripoes ning nägi seal müügil erinevaid burgerikujulisi esemeid. Kuna burger oli juba varem mehe meelistoiduks, hakkas ta ka selleteemalisi meeneid koguma. Nüüdseks on Hamburger Harry magamistoas burgerikujuline telefon, lamp ja voodi. Isegi tekk on kaunistatud burgeritega ja padjad meenutavad enda välimuselt burgereid. Burgerikujundusest pole pääsenud ka Harry isiklik tsikkel Harley Davidson, mida ümbritseb suur burger ning mille ratasteks on sibularõngad.

Praegu 57-aastane Harry on sünnilt tegelikult sakslane – pärit Wettenbergi linnast, mis asub umbes 240 kilomeetri kaugusel Hamburgist –, kuid elanud nüüdseks suure osa enda elust Ameerika Ühendriikides. „Mulle meeldib siin USAs kõik – kliima, päikesepaiste, rand, ookean ja ameerikalik elustiil. See kõik on minu arvates ideaalne!” ütleb Sperl ning lisab: „Ainuke asi, mis mind häirib, on burgerite tõttu veidike tõusnud kolesteroolitase!” Igatahes on mehel tulevikus kindel plaan viia Burgerbilia muuseum veel suuremasse hoonesse, mis Sperli nägemuse järgi peaks välja nägema loomulikult burgerikujuline.

Vaata pilte Hamburger Harryst siit ja siit.

Allikad: www.dailymail.co.uk, www.thedailystar.net, www.youtube.com, www.seattletimes.nwsource.com

Foto: http://farm9.staticflickr.com/8009/7155367256_54b7006aff.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply