Noor hiinlane lahkus külast suurlinna, et seal heale elujärjele saada. Oskusliku kingsepana leidis mees endale korraliku tasuga töö ning üüris ka elamisruumi ühes mahajäetud hotelli 19 ruutmeetri suuruses avalikus tualettruumis.
Me kõik tahaksime elada ilusas ja rahulikus paigas. Paljud töötavad just selle nimel, et ühel hetkel saaks koduakendest endale lummavat vaadet lubada. Ka Hiinas tegi endine külamees kõik selleks, et suurde linna elama minna ning nüüd üüribki mees uhkelt hotelli avalikku käimlat, kus ta koos perega elab.
Hiinlane Zeng Lingjun on pärit Jilini provintsist Kirde-Hiinast, kuid juba noorest east peale soovis ta minna suurlinna elama. Tema vanemad olid vaesed ning Zeng soovis enda elu paremuse poole muuta. Noorukina tahtis ta minna ülikooli õppima, kuid seda tema pere halva majandusliku seisu tõttu lubada ei saanud. Nii otsustaski Zeng õppida kingsepaks ja leida endale linnas koht, kus seda teha saaks. Taskus 50 jüääni (ligikaudu 5 eurot) suunduski noormees kodukülast kirdesse asuvasse Shenyangi linna. Usina ja oskusliku töölisena leidiski noormees endale tasuva töö kingsepana ning hakkas teenima 2000 jüääni (ligikaudu 200 eurot) kuus, kuid sellest hoolimata ei suutnud ta endale elamist soetada.
Kuus aastat tagasi andis üks sõber mehele informatsiooni, et ühe tühjaks jäänud hotelli avalik tualettruum on üürile anda. Noormees haaraski kohe võimalusest kinni, laenates tuttavatelt raha tualettruumi renoveerimiseks. Zeng paigaldas sinna nii voodi kui ka lauad, mis asetsesid pissuaaride peal, et neist riiulid teha. Samuti tõi mees sinna taimi, et ruumi veidi kodusemaks ja hubasemaks muuta. Lisaks leidis mees võimaluse avada ligi 19 ruutmeetri suuruses „elamises” ka enda isiklik kingsepatöökoda. 2010. aastal mees abiellus ja perre sündis esimene laps. Loomulikult prooviti suurenenud perega kolida mugavamasse 80 ruutmeetri suurusesse korterisse, kuid paraku sundis liiga kõrge üürihind neid enda endisesse elukohta naasma.
Hoolimata mitte just kõige paremast ja mugavamast elamispaigast, elab perekond rõõmsalt edasi. Neid ei heiduta isegi hais, mis tavaliselt avalike tualettruumidega kaasneb. „Ma olen õnnelik selle üle, mis mul on,” sõnas Zeng. „Elu on siin tunduvalt parem kui seal, kust ma tulin!” Paraku peab mees üsna tihti tualetist vett niisama alla laskma, et peletada eemale kanalisatsioonist tekkivat ebameeldivat lehka. Kurb on ka asjaolu, et mehe 3-aastane poeg kannatab pideva niiskusega ruumis elades ekseemi all.
Allikad: www.dailymail.co.uk, www.asiaone.com, www.amazingworldonline.com, www.news.bbc.co.uk
Foto: www.happypix.co.in/files/funzug/imgs/unusual/chinese_family_toilet_01.jpg
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.