Kirikukellad lõhkusid vanahärra abielu

KirikukelladUSAs Rhode Islandi osariigis süüdistab vanahärra enda abielu purunemises ja tervislike probleemide tekkimises kirikukellasid. Nüüd on mees jalge alla võtmas kohtuteed kohaliku kiriku vaimulike ja juhtide vastu.

Tavaliselt on kirikukellad olnud abielu vaimulikul sõlmimisel oluliseks osaks pulmatseremooniast. Paraku võib nüüd kirikukelladest rääkida ka kui abielulõhkujatest.
 Ameerika Ühendriikides Rhode Islandi osariigis elav John Devaney ütles Providence Journali reporterile, et sealne St. Thomas More’i katoliku kirik ja St. Veronica kirikukabel on lõplikult rikkunud mehe elu ja purustanud tema abielu ning seetõttu on John otsustanud jalge alla võtta ka kohtutee. Nimelt soovib 64-aastane Devaney, et kirik ja kabel vähendaksid enda kellade ja gongide arvu, sest igapäevaselt peab mees kuulma kõrvulukustavat kellamängu, mis ei lase enda elu täisväärtuslikult elada.

St Thomas More’i katoliku kiriku kellad helisevad igapäevaselt esmaspäevast reedeni hommikul kell 8.45 ja õhtul kell 18.00. Laupäeviti saab kellamängu kuulda kell 16.45 ja pühapäeval kell 7.45, rääkimata kellamängust pulma- ja matusetseremooniatel. Kõrvulukustav kellahelin segab kannatanu sõnul igapäevatoimetusi, rääkimata pühapäevahommikusest varajasest äratusest.

Devaney on kalkuleerinud, et nädalas helistatakse kella ligi 700 korda ja aastas seega ligikaudu 36 000 korda. See viis vanahärra aga pidevasse emotsionaalsesse stressi, halva tuju tekkimiseni ja seeläbi ka tülideni enda praeguse eksnaisega.

18 aastat tagasi, kui abielupaar Rhode Islandile uue elamise ostis, polnud seal selliseid kirikukellasid, kuid kuus aastat tagasi lasi uus vaimulik kellade helistamise elektrooniliseks muuta. Nüüd toimub see lakkamatult ühe ja sama ajakava järgi.

Kohaliku vaimulikkonna kohaselt teevad nad kõike vastavalt normidele ning ümbruskonnast pole kirikule teisi kaebusi veel tulnud. Kohus on osaliselt ka vastuses vanahärra süüdistustele maininud, et vaimulikud hooned on jäetud seaduslikest kontekstidest välja ning neile piirangud ei kehti. Seega ei käsi ükski seadus kellade väljavahetamist ning välistatud on ka kellahelina vaigistamine.

Tegelikkuses on praegune olukord vanahärrale isegi parem, sest väidetavalt on piirkonnas kirikukellasid helistatud juba 150 aastat ja kuus aastat tagasi uue vaimuliku juhi saabudes vähendati kella helistamist iga 15 minuti tagant 30 minutile. Seega on tõenäoline, et vanahärra enda õigust kohalikus kohtus ei saa. See aga teda ei takista ning pensionär on öelnud, et jätkab kohtuteed seni, kuni õiglus tema suhtes võidutseb.

Allikad: www.onswipe.upi.com, www.providencejournal.com, www.theblaze.com, www.nydailynews.com

Foto: www.nydailynews.com/news/national/church-bells-destroyed-man-marriage-suit-article-1.1446871

Be the first to comment

Leave a Reply