Kõrv kui üllatusi täis kehaosa

KõrvTeadaolevalt on inimese kõrvade sisemus nii-öelda isepuhastuv. Seetõttu on üllatav, kui inimesed satuvad kõrvahädaga haiglasse ja selgub, et tegemist on millegagi, mida patsient oodatagi ei osanud – olgu see siis idanenud lilleseeme, kõrvas pesitsenud ämblik või lausa auku uuristavad ussid.

Hiina pealinnas Pekingis viidi ühe pere 16 kuu vanune tütar haiglasse ülevaatusele, sest vanemad märkasid, et laps kratsib ja sügab pidevalt enda kõrva. Kohalikud arstid ei leidnud mingit põletikku ega haigust, vaid hoopiski lapse kõrvas kasvama hakanud võilille. Otseselt lill küll kõrvas ei õitsenud, aga võilille seeme oli juba idanema hakanud. Kümme minutit kestnud operatsiooni käigus eemaldati kasvama läinud seeme kõrvakanalist. Hiljem tunnistasid vanemad, et neli kuud tagasi oli võilille seeme lapsele tõesti kõrva kukkunud, kuid nad ei pööranud sellele rohkem tähelepanu, kuna arvasid, et see tuleb varsti ise välja. Tüdrukut aidanud arsti Gu Qinglongi sõnade järgi pidavat kõrva sisemus olema ideaalne koht seemne kasvamiseks, kuna seal on piisavalt niiskust ja eritisi ning ka parajalt soe.

Samuti leidis Hiinas aset lugu, kus naine pöördus enda sügeleva kõrvaga arstide poole ning viimaste imestus oli suur, kui nad leidsid naise kõrvakanalis pesitsemas ämbliku. Samas ei ole selline juhtum sugugi eriline, sest teadupoolest on täiesti tavapärane, et väikesed putukad lähevad sooja kohta elutsema.

Vaata pilti kõrvakanalis pesitsevast ämblikust siit.

27-aastase Inglismaalt pärit Rochelle Harrise kõrvadest leidsid arstid aga pesitsemas ja siginemas lihasööjad ussid. Suure tõenäosusega „kolisid” ussid tema kõrvadesse Peruu matkareisi ajal, sest kodumaale naastes kuulis naine kõrvades veidraid helisid, ta kannatas pideva peavalu ja näolihaste valude käes. Uuringute käigus selgus, et tegemist on naise kõrvakanalis elava suure pesakonnaga ning tagatipuks olid ussid kõrva ka 12 millimeetri suuruse käigu „uuristanud”. Arstide sõnul oleks viimane võinud naisele halvasti lõppeda, sest kui ussid oleksid kuidagi naise ajuni jõudnud, oleks viimane haigestunud meningiiti ning halvatuks jäänud.

Vaata Rochelle Harrise lugu siit.

Allikad: www.shanghaidaily.com, www.gawker.com, www.globaltimes.cn, www.huffingtonpost.com, www.dailymail.co.uk, www.youtube.com

Foto:www.a57.foxnews.com/global.fncstatic.com/static/managed/img/Health/660/371/EAR_HEALTH.JPG?ve=1

Be the first to comment

Leave a Reply