Uus trend: silmamune kaunistavad juveelid

Uus trendNew Yorgis on hoolimata suurest kriitikatulvast üha enam populaarsemaks trendiks kujunemas silmajuveelid. Kui meediasse lekkis foto noore naise silma kaunistavast juveelist, elavnes arutelu, kas selline protseduur on ikka piisavalt ohutu.

Erinevad moetrendid käivad meiega kaasas igapäevaselt. Paljud moemajad on astunud välja enda kitsast haute couture ringist ja alustanud koostööd mitmete mainstream label’itega. Samamoodi on iseäranis trendiks kujunenud ka keha tätoveerimine ja rõngastamine. Kõige selle kõrval on praeguses arenevas maailmas üha enam populaarsust võitmas aga veelgi huvitavam enese ehtimise trend.

Ühes New Yorgi ööklubis tuli noore Lucy Luckayanko juurde mees, kes oli täheldanud, et naise silmas oli midagi sädelevat. Lähemal uurimisel selgus, et sinna oli paigaldatud plaatinast valmistatud südamekujuline juveel. Nimelt lasi naine endale silmaarsti juures paigaldada silmamunale kaunistuse. Tegemist on uhiuue trendiga, mis juba tasapisi suuremat populaarsust kogub.

Ehe paigaldati väikese silmalõikuse käigus ning kokku maksis protseduur 3000 USA dollarit ehk veidi üle 2200 euro. Silmamuna katvasse õhukesse membraani lõigati kääridega väike avaus ning ehe paigaldati soovitud kohale. Protseduur kestis vaid mõne hetke ning kuna lõige oli piisavalt väike, ei olnud seda vaja õmmelda.

„Protseduuri ajal ei tunne sa midagi,” sõnas Luckayanenko. „Alguses tundus, et justkui mingi väike puru oleks kogu aeg silmas, kuid see kadus mõne päeva jooksul ja nüüd ei tunne ma enam midagi,” lisas naine. Väidetavalt saab ehte kandja selle soovi korral ka ise ilma suurema vaevata eemaldada.

Protseduuri läbi viinud Dr Emil Chinnile oli see esimene selletaoline „operatsioon”. Kuigi selline protseduur viidi läbi kahe poole – arsti ja patsiendi – soovil, siis USA Toidu- ja Ravimiamet (ingl U.S. Food and Drug Administration) sellist tegevust ei luba. Ka Ameerika Oftalmoloogia Akadeemia (ingl American Academy of Ophthalmology) esindajad ütlevad, et sellise tegevuse täielikku ohutust patsiendile ei ole tõestatud. Luckayanenko vastus sellisele reaktsioonile oli aga järgmine: „Öelge nendele inimestele, et ma ei ole enda silma kaotanud! Minu nägemine on täiesti korras.”

Paraku ei saabunud kriitikanooli vaid tervishoiuasutustelt. Pärast Lucy silmajuveeli pildi lekkimist kommenteeriti seda väga jõuliselt ja halvakspanevalt. Ehte kandjat see aga ei heiduta ning tema kannab enda plaatinast süda silmamunal uhkelt edasi.

Vaata pilti siit.

Allikad: www.huffingtonpost.com, www.abcnews.go.com, www.newyorkdailynews.com

Foto: wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/97rockonline.com/files/2012/05/EyeImplant.jpg

 

Be the first to comment

Leave a Reply