Viinamarjadelt leiti mustad leskämblikud

Mustad leskämblikudKõigepealt banaanid ja nüüd viinamarjad? Tundub, et ükski puuvili ei ole enam ämblikute eest kaitstud.

USAs Pennsylvanias sai naine küllaltki suure šoki osaliseks, kui pesi poest ostetud punaseid viinamarju ja tundis enda sõrmede vastas midagi limast. Yvonne Whalen nägi viinamarjal pikka ämblikujalga ja kukutas sõela koos viinamarjadega otsekohe kraanikaussi. Hilisemal uurimisel kinnitas ekspert, et tegemist oli musta leskämblikuga ehk väga mürgise ämblikuliigiga.

See söögiisu rikkuv intsident ei olnud ainuke sellelaadne. Nimelt leidus surmavaid ämblikke ka Michiganist, Missourist, Minnesotast ja Wisconsinist ostetud viinamarjadel.

Wisconsinist pärit Yvonne Duckhorn oli juba varem poes müüdavate viinamarjade puhul midagi täheldanud. „Vaatasin punaseid viinamarju ja nägin nendel jalgu pööraselt liikumas,” meenutas Duckhorn. „Olen varemgi puuviljadel putukaid näinud, kuid see oli väga suur ämblik.” Duckhorn pani viinamarjad kilekoti sisse ja andis need üle ühele töötajale, lisades, et märkas ämbliku kehal punast täppi, mis on mustade leskämblike peamine tunnus.

20-aastane Callum Merry märkas Michiganis Brightoni toidupoes viinamarjade vahel ämblikuvõrku. „Vaatasin viinamarjade vahele ja must lesk lihtsalt jõllitas mind,” ütles Merry. Mees tahtis ämbliku vabaks lasta, kuid õnneks märkas tema 14-aastane vend ohtu ja sekkus vahele.

Mustad leskämblikud on tuntud enda punase märgi poolest. Tegemist on väga mürgise ämblikuliigiga ja nende hammustused võivad olla surmavad, seda eriti laste ja vanemate inimeste puhul. Mustadele leskedele meeldib enda võrku viinamarjaistandustes kududa ja seetõttu ei ole nende leidmine puuviljade vahelt ebatavaline.

Allikas: Huffington Post

Foto: http://i.huffpost.com/gen/1479406/thumbs/n-BLACK-WIDOW-large.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply