Kreeklased saavad jälle nädalakese pidu panna

KreeklasedKärarikaste pidude, äratuntava muusika, vägevate vägijookide ning ilusa ilma poolest õnnistatud kreeklastel on pidu jällegi auulis, sest eurooplased maksid reedel abipaketi järgmised 2,5 miljardit eurot.

Euroopa maksumaksjate raha voolab kreeklaste janustesse kurkudesse nagu Ouzo.

Viimaseks tingimuseks enne sellise rahasumma välja maksmist oli selline, et nende parlament võtaks vastu seaduse, mis lubab ametnikke vallandada.

Kas pole tegelikult selge diskrimineerimine ja ahistamine? Kujutage ise ette, te olete riigiametnik, ilm on ilus, istute kuskil varjus, rüüpate maitsvat aniisimaitselist aperatiivi; niigi ei saa ju tööd teha. Pole juba pikka aega saanud. Niigi pead selle teadmisega elama, niigi on palav, niigi kärbsed lendlevad. Kuid korraga nagu tõmmatakse jalad alt, röövitakse see viimanegi – turvatunne. Tere talv, töökoht, mis pidi olema igavene on äkki lihtsalt määramata ajaks. Kas nad sellist Kreekat tahtsidki?

Peale nimetatud seaduse vastu võtmist, tehti veel mõned seaduse parandused, vangerdused pankadega ja kosmeetilised otsused euroametnike soovitusel. Üks neist abinõudest on näiteks toitlustuses 23% käibemaksu alandamine 13% peale. Mis nagu peaks väidetavalt hoogustama väljas söömist ja vältima mõrva turistide rahakotile.

Selline abinõu võib tunduda mõnes mõttes kavalatele, kuid mõnes mõttes naiivsetele euroametnikele väärtuslik abinõu, kuid meile, kes meil seljataga karmim elukool – on selge, et pidu jääb nö kohvikupidajate tänavasse. Võivad nad ju lihtsalt hindu tõsta 10% võrra, mis nüüd jääb lihtsalt nende tasku; sest kes on ennem piruka eest maknud teatud summa, miks peaks ta siis järsku hakkama vähem maksma lihtsalt mingi tobeda seaduse pärast.

Kreeklased on pealegi traditsioonidega (kangekaelsed) kauplejad ja uhked oma ajaloo ja veel millegi üle, mida on juba raskem lahti seletada. Ning oliivipuud kuuluvad siin ka inimestele.

Näiteks kui ühel päeval rikkaks saate ja kavatsete omandada krundi Kreekas, siis ei tule see mitte koos „naha ja karvadega“. Rohkem on see õigus kasutada maad, seal ringi patseerida, aga oliivipuud kuuluvad ikkagi kellelegi kohalikule. Võta või jäta!

Nagu öeldud ei piisa sellest 2,5 miljardist kreeklastele kuigi kauaks. Eurokoridorides ringlevad jubejutud, et ei tea mille päästmiseks läheks ruttu vaja hoopis 10 miljardit eurot, aga paistab, et esialgu  peavad kreeklased leppima eelpoolnimetatud summaga, millele lisandub peagi IMF poolt heakskiidetav 1,8 miljardit.

Foto: bucultureshock.com

Be the first to comment

Leave a Reply