Venemaa annab olümpiamängude võitjatele meteoriidiga kuldmedali

VenemaaOlümpiamängudel kuldmedali võitmine on spordis kahtlemata väga suur saavutus, mis sümboliseerib aastatepikkust rasket tööd ning kinnitab staatusena, et sportlane on vastaval alal parim. Nii nagu venelastele ikka asju ülistada meeldib ja teha kõike kõige paremini, ei tule sellest puudust ka eesootavatel Sotši taliolümpiamängudel.

Venemaa teeb kuldmedali saamise 2014. aasta Sotši olümpiamängudel veelgi ahvatlevamaks, lisades selle sisse meteoriiditüki, mis teadupärast 15. veebruaril Tšeljabinski linnas alla kukkus.

Ahvatlevaid kuldmedaleid antakse välja ainult 15. veebruaril aset leidvate spordialade parimatele – kuupäev, millega ühtlasi tähistatakse ka meteoriidi-aastapäeva. Spordialad, mis kvalifitseeruvad sellele daatumile on järgmised: meeste 1500 meetri kiiruisutamine, naiste 1000 meetri ja meeste 1500 meetri lühimaa kiiruisutamine, naiste teatesuusatamine, meeste K-125 suusahüpped, naiste suurslaalom ja meeste skeleton.

Tšeljabinski regiooni kultuuriminister Alexei Betekhtin ütles: “Anname medalid kõigile neile, kes võidavad kulla just sel [15. veebruar] päeval, sest nii meteoriidi allakukkumine kui ka olümpiamängud on globaalsed sündmused.”

Allikas ja foto: Gizmodo

Be the first to comment

Leave a Reply