Kui kaua võtaks piraajadel inimese ärasöömine aega?

piraajadPärast reisi Amazonase džunglisse teatas endine USA president Theodore Roosevelt, et nägi, kuidas piraajad tema silme ees lehma kõigest minutitega nahka pistsid. Tegemist pidi olema kas väga suure piraajaparve või olematu lehmaga.

Baltimore’i riikliku akvaariumi assistent-kuraator Ray Owczarzaki sõnul kuluks 300-500 piraajal kõigest viis minutit, et 80-kilogrammise inimese keha skeletini lihast puhtaks süüa. Kuidas nii kiiresti? Teadupoolest ei mälu piraajad enda saaki ning neelavad hammustatud tüki otsejoones alla. Samuti elavad piraajad parvedes, mis teeb nende ründamise eriti kiireks ja osavaks.

Aga kas selline rünnak oleks üldse tõenäoline? Chicago Shedd akvaariumi Amazoni kollektsiooni mänedžer Erica Claytoni sõnul on piraajad sattunud põhjendamatu kriitika ohvriks. Jah, tegemist on lihasööjast olevustega, kellel on väga teravad hambad. Sellegipoolest on juhtumid, kus piraajad inimesi ka reaalsuses hammustavad, väga haruldased. Enamik „tapjakaladest” naudivad reeglina enda suupistetena teisi kalu ja taimi.

Kui sina neid ei tüüta, ei tule piraajad üldjuhul ka sind näksima, ent kui siiski otsustad, et pead end Amazoni vetesse kastma, veendu et sinu kehal ei oleks lahtiseid haavu – vere magus lõhn on piisav piraajade ligimeelitamiseks.

Allikas: http://www.popsci.com/science/article/2013-07/fyi-how-long-would-it-take-piranhas-eat-person

Foto: http://spicymoviedogs.com/wp-content/uploads/2010/08/piranhas-feeding.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply