Kuidas näeb välja üks aasta Antarktika karmides tingimustes

Antarktika on lõunapoolkeral asuv isoleeritud ning väga karmide loodustingimustega maailmajagu. Sõltumata selle karmist ilmastikust tulenevast ilust, ei tahaks arvatavasti keegi veeta seal kauem kui nädal aega. Mees nimega Ian Hey aga just seda tegi.

Ian Hey veetis Antarktikas lausa terve aasta ning võttis filmile üles kogu sealse elutegevuse – nii inimeste kui ka looduse oma. Ian Hey näitab videos kõike, mis VI Halley nime kandva laboratooriumi ümbruses toimub, tutvustades vaatajale ka selle ajalugu. Eriti on videos esindatud sealse maastiku ilu, mis põimub karmide ilmastikutingimustega, rääkimata inimese käe poolt puutumata loodusest, mis kohtub inimtsivilisatsiooni eripäradega.

Antarktika territoriaalseid nõudmisi reguleerib 1959. aastal Washingtonis sõlmitud Antarktika leping koos 1991. aasta Keskkonnakaitse protokolliga, mille kohaselt kehtivad Antarktikas küll üliranged keskkonnakaitse reeglid, kuid maailmajagu on avatud rahumeelseks uurimistööks ja teadustegevuseks. Antarktika lepingu järgi on militaarse suunitlusega tegevus, maavarade kaevandamine ja muu selline rangelt keelatud.

Allikas: YouTube; Wikipedia

Be the first to comment

Leave a Reply