Rääkides spordist, jääb tavaliselt mulje, et spordimaailmas osalemiseks peab ilmtingimata keel vestil staadioniringe jooksma või vastumeelselt võistlustel osalema. Sportimine võib tähendada isegi lihtsalt aktiivsemalt liikumist ning täiesti kindlalt on oma koht ka fännidel ja kaasaelajatel.
Kui sportimise tähendust laiendada, on selge, et spordimaailmas osalemiseks on kordades rohkem võimalusi. Tänu sellele ei pea muretsema, kas leiab endale sobiva lahenduse, see on raudkindel. Vaja on vaid teha valik, milline variant sobiks kõige paremini.
E-spordi julge tulemine
Klassikaliste spordialade kõrval on arenemas e-spordi maailm. Tegu on elektroonilise spordiga, kus võetakse mõõtu erinevates arvutimängudes. Kõige populaarsemateks mängudeks on Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Dota 2, Fortnite, Overwatch ning StarCraft II.
Nagu staadionil tribüünil istudes, saab ka koduses mugavuses nautida head mänguelamust. Ajaga tekivad meeskonnad, kellele hoiad rohkem pöialt ning mängud, mida eelistad jälgida. Miks mitte kutsuda külla sõbrad, et koos matše vaadata? Elamuse muudab vingemaks seegi, kui teha live spordipanused, pakkuda temaatilisi sööke ja jooke ning lihtsalt nautida koosolemist ja mängumaailma.
Liigu oma lemmikute jälgedes
Kui sa armastad nii reisimist kui sporti, siis miks lüüa kaks kärbest ühe hoobiga? Järgnedes oma lemmikmeeskonnale, võid jõuda riikidesse ja linnadesse, mida muidu poleks taibanud külastada. Lisaks on see hea võimalus leida uusi tutvusi ning kambakesi reisides vähendada reisikulusid. Samuti pole selleks vaja reisida väga kaugele. Näiteks Lätis spordimatšil osalemine ei ole väga kulukas, võimaldab nautida maitsvaid sööke ning häid jooke, kommentaatorite kuulamist, omavahel vaidlemist ja kihlvedude sõlmimist (Balti riikides saab selleks kasutada nt Betsafe teenuseid) ning igas mõttes väljakul toimuvale kaasa elamist.
Sport on osa meie kultuurist ning ilma spordita oleks meie elu kindlasti palju vaesem. Ja nagu näha, ei pea spordimaailmas osalemiseks ilmtingimata ise keel rinnul ringi liduma ega ühegi meeskonnaga liituma. See, et sulle ei paku huvi jalgpall, korvpall ja teised levinumad spordialad, ei tähenda et peaksid spordimaailma enda jaoks täiesti maha kandma.
Aktiivselt reisimine kui hea nipp
Mõnikord on aktiivse liigutamisega lihtsam alustada siis, kui oled reisil. Metsikud mäed, kaunid liivarannad ning avastamist ootavad linnatänavad lausa kutsuvad end liigutama. Ookeanivaatega trennisaalis on joogat hulga kutsuvam teha, kui kodus teleri ees. Sama kehtib ka matkamise ning jalgrattaga sõidu kohta!
Sihtkoha saab valida vastavalt alale, mida tahad katsetada. Kes igatseb mägedes matkamist, Alpid kesk-Euroopas ja Karpaadid ida-Euroopas ootavad. Lumefännid saavad vaadata Skandinaavia ja Alpide suunas ning külastada USA ja Kanada kuulsaid suusakuurorte.
Eriti palju võimalusi leiab rannapuhkusel. Surfamine, purjetamine, snorgeldamine, ujumine ning SUP-lauaga kulgemine on vaid mõned näited, kuidas saab nautida puhkust, ent püsida samas ka aktiivsena. Snorgeldajad ja sukeldujad armastavad alustada Egiptuses ning kogenumatel jagub uudistamist juba kaugemal nagu Austraalias ja Aasias.
Ka linnapuhkuse ajal on võimalik püsida aktiivsena. Üheks võimaluseks on liituda erinevate treeningklassidega. Tihtipeale pakuvad hotellid ise erinevaid võimalusi või on neil olemas nimekiri soovituslikest treeningklubidest. Paljude jaoks on kujunenud traditsiooniks linna avastamine joostes või miks mitte kõndides! 10 000 sammu tuleb väga kergelt täis, kui kõik sammud viivad sind huvitavatesse kohtadesse.