Kuidas valida head hotelli?

Reisile minek on alati põnev ja meeldiv ettevõtmine. Vahel soovitatakse hea tuju saamiseks teha reisiplaane ka ilma reaalselt reisile minemata. Kui aga on otsus tehtud ja kindel plaan minna, siis üks olulisemaid valikuid reisi parimaks õnnestumiseks, on hea hotelli valik.

Mille järgi aga head hotelli valida?

Arvesta hotelli asukohaga

Usus, et oled kuulnud, et kinnisvara valikul tuleb arvestada kolme tegurit – asukoht, asukoht, asukoht. Sama võib üle kanda ka hotelli kohta.

Kui veeta puhkus Eestis, siis Eesti linnades jõuab linna äärest või linna lähiümbrusest kesklinna mõistliku ajaga. Suurlinnades nagu London, Pariis, New York vms on mastaabid teised.

Seega kui tead mida külastatavas linnas teha soovid ning millised on sinu peamised sihtkohad, mida selles linnas külastada soovid, siis vali hotell nende järgi.

Eelista hotelli Sind huvitavate vaatamisväärsuste lähedal

Kui soovid kultuuri naituda, siis vali hotelli asukoht peamiste vaatamisväärsuste lähedale. Ostureisi puhul vaata järgi peamised ostu piirkonnad. Ööklubide puhul sama. Asukoha puhul tuleb kindlasti veel arvestada ümbritseva müraga. Kui oled õrna unega, siis tasuks suurtänavate äärseid hotelle vältida, aga kui melu on su keskmine nimi, siis võid just selle keskele end sättida.

Usun, et sa ei soovi suurt osa oma imelisest reisist ühistranspordis veeta või suuri takso arveid maksta. Asukohta valides tasub veel vaadata kas hotelli lähedal on olemas ühistranspordi peatus ning kuidas lennujaamast, sadamast, rongijaamast on ligipääs hotelli.

Juhul kui plaanid linnas ühistranspordiga ringi liikuda, siis võiks bussi-, rongi-, metroopeatus vms olla mõistliku jalutuskäigu kaugusel (kuni 5 min). Valides Tallinnas asuvate hotellide vahel, ühistranspordiga ringi liikudes enamasti probleeme ei teki. Varu lihtsalt liisavalt aega.

Kas hotellis on vajalikud lisateenused?

Kindlasti tasub vaadata, et hotellil oleks pakkuda sulle vajalikku lisateenuseid.

Juhul kui reisid autoga, võiks neil oma parkla olla (parkimine hinna sees).

Kui reisid lastega võiks neil lisavoodite võimalus olla.

Või kui lähed reisile oma lemmikloomaga, kontrolli kas hotellis on ka tema teretulnud.

Juhul kui saabud hilja öösel või lahkud väga vara, kontrolli kas neil on 24H vastuvõtt.

Hommikusöögiga või ilma?

Kui sulle on oluline korraliku hommikusöögiga päeva alustada, siis veendu, et hotell seda pakuks. Üldjoontes on hotelli piltide juures ka mõned pildid hommikusöögilauast, nende järgi saad vaadata kas pakutav on sulle sobilik. Seejuures tuleb arvestada, et Põhja- ja Lõuna-Euroopa mõistavad rikkalikku hommikusööki väga erinevalt.

Hommikusöögi teemal hotellides on pikk arutelu toimunud perekool.ee foorumis, ning väga kõrgelt hinnati Tallinnas hotellides hommikusöökidest Estorias pakutavat, maitsed.delfi.ee portaalis.

Üldjoontes käib hinnatase ning tubade ja teenuste kvaliteet käsikäes. Kuigi soodsamates hotellides ei pruugi saada luksust, siis puhtuse ja teeninduse osas ei tohiks teha järeleandmisi.

Tutvu eelmiste peatujate tagasisidega

Hotelli valides tasub alati lugeda teiste kasutajate kommentaare ning vaadata mis hinnangu nad hotellile on andnud. Tubade kvaliteedi kohta annab aimu ka avaldatud pildid, kuid 100% tõesena ei tasu neid võtta. Enamik broneerimist vahendavaid portaale näitavad kohe ka kasutajate hinnangut.

Kuigi võiks arvata, et hotellil olev tärnide arv, on kindel kvaliteedi märk, siis alati see nii pole. Just Kesk- ja Lõuna-Euroopa hotellide puhul on hotellid tihti meie mõistes tärn madalamal. Ehk näiteks Pariisi kolmetärni hotell on umbes sama, mis meil kahetärni hotell. Viietärnihotellide puhul sellist erinevust ei tohiks olla.

Kasuta häid pakkumisi

Broneeringuportaalides muutub hotellide saadavas igal tunnil. Reeglina on igas hotellis arv tube, mis mingil hetkel on saadaval vägagi soodsa hinnaga. Ning need broneeritakse kiirelt. Seega ole Sinagi valmis kiirelt broneerima, kui leiad pakkumiste võrreldes väga hea hinna, ning kõik muu sobib.

Kokkuvõttes arvesta hotelli valikul selle asukohaga (sh ligipääsetavusega), oma huvide, vajaduste ja soovidega. Ning viska pilk peale varasemate kasutajate kommentaaridele. Mõnusat reisi!

Mõtteid jagas reisiportaal Cityout.ee.