Meriinovill: meriinovillast lasteriided sobivad igasse aastaaega

meriinovill

Eesti neli aastaaega tähendavad seda, et igaks ilmaks peaks olema sobilik riietekomplekt. Muidugi on rõivaid, mida sobib kanda üksnes talvel või suvel, ent on ka asju, mida saab kanda läbi aasta. Meriinovillast tooted on ühed neist, mis sobivad aastaringseks kasutamiseks. Kuigi sõna vill jätab mulje, et need rõivad on ainult soojad riided, siis meriinovill aitab kehatemperatuuri reguleerida, mis tähendab, et meriinovillast tooted sobivad ühtviisi kandmiseks nii jahedama kui ka palavama ilmaga.

Meriinovill on ainulaadne ja väärtuslik
Ringirahmeldavatele rüblikutele sobilike rõivaste leidmine on sagedaseks probleemiks. Külmade ilmade ajal on oluline, et lapsel jahe ei hakkaks, ent tema kubujussina sissepakkimine ei ole ka abiks. Muidugi on iga vanema sooviks leida sellised lasteriided, mis last ei takista ning lubavad tal pigem oma tegevusest rõõmu tunda, kuigi vahepeal võib see otsing lootusetuna tunduda. Pikki aastaid kasutatud tavalisest lambavillast riided võivad lapse õrnale nahale liialt torkivana mõjuda ning just seetõttu on villastel riietel ka halb maine. Kaasaegne sünteetiline materjal aga ei lase nahal alati hingata.

Lasteriided - tuukrimüts
Meriinovillane müts ja torusall pakuvad kaitset nii jaheda suveõhtu kui ka külmade talveiilide eest.

Õnneks on olemas meriinovill – eriline vill, mida saadakse ainult meriinolammastelt ning mille unikaalsed omadused on muutnud selle populaarseks valikuks üle terve maailma. Eriti hästi sobivad meriinovillast talveriided lapsele. Nimelt on temperatuuri reguleerimise ning õhu läbilaskvuse tõttu meriinovillast riided eriti mugavad ning materjali hingavus vähendab oluliselt higistamist ja higilõhna.

Lisaks eespool mainitud hingavusele on meriinovillast lasteriided pehmed ja nahasõbralikud. Üks väga populaarne ja talvistesse oludesse ideaalselt sobiv toode on näiteks tuukrimüts ehk müts-sall, mis ühendab mütsi ja salli. Tuukrimütsi kasutades ei ole vaja muretseda selle pärast, et müts peast kaob ega ka selle pärast, et ripnev sall kuskile kinni jääb. Meriinovill lisab sellele aga soojust ja pehmust.

Meriinovillast beebiriided on ideaalne valik
Meriinovill ei ole aga sugugi mitte ainult talveks mõeldud, vaid nagu mainitud, siis sobib see igasse aastaaega. Kevadel ja sügisel on kindlasti suur kasu meriinovillasest mütsist. See ei ole nii paks, et pea higistama hakkaks, vaid pakub täpselt piisavalt kaitset ja sooja – hea valik nii sügisesse kargusesse kui ka salakavalate kevadtuulte kätte. Ka jahedatel suveõhtutel on meriinovillast lasteriided eriti suureks abiks. Näiteks on meriinovillast peapael ühtaegu nii stiilne kui ka mugav lahendus.

Beebiriided - beebikombekas
Kandes sooja meriinovillast beebikombekat, on maailma avastamine palju mugavam.

Ära ei ole unustatud ka kõige pisemaid. Meriinovillast beebiriided on igati sobilikud nii vastsündinutele kui ka beebidele. Meriinovoodriga beebikombekas on nii esimene kui teine kiht – sõltuvalt sellest, mis ilm väljas valitseb. Lihtne meriino kombekas võib olla aga ka tubaseks riietuseks, kui toatemperatuur on tavalisest jahedam. Kindel on see, et värske ilmakodaniku puhul on materjali kehasõbralikkus veel eriti oluline, nii et meriinovillast beebiriided, mis sobivad ka atoopilise nahaga lastele, on asendamatu valik.

Kes on juba korra otsustanud soetada meriinovillast lasteriided või meriinovillast beebiriided, ei hakka oma otsust kindlasti kahetsema. Funktsionaalsed, mitmekülgsed ning läbi aasta kasutatavad riided leiavad oma koha igas kodus.