Marmorociga soojustamisel on teie tulevik muretu!

Fassaadi soojustamine ja katmine

Kortermaja või eramu fassaadi soojustamine ei ole töö, mida keegi sooviks teha mitu korda hoone kasutusaja jooksul. Marmoroci fassaadisüsteemi kasutamine kindlustab, et võtate selle töö ette ühekordselt. Ühtlasi on tormi- ja ilmastikukindla fassaadi paigaldamine ning hooldus kiire, mugav ja väga lihtne.

Marmoroci näol on tegu betoonkiviga, mis on kindlasti kõige pikaealisem täna Eesti turul pakutav fassaadikate. Marmoroci tootjamaa Rootsi praktika kinnitab, et kuni 50 aastat tagasi soojustatud ja Marmorociga kaetud majad ei vaja tänaseni mitte mingit hooldust. Kivi on tehtud purustatud marmorist, tsemendist ja värvainetest. Marmoroci paigaldamiseks kasutatav karkass on valmistatud tsingitud terasplekist ning fassaadi soojustamist ja paigaldamist on võimalik teha sõltumata aastaajast. Fassaadikivi pind on kas kergelt krobeline või sile ja kaetud vett hülgava kihiga. Eestis kõige levinum Marmoroc fassaadikatte kivi on Marmoroc Baltic. Spetsiaalselt Baltikumi kliimatingimustele sobiva kivi kõrgus on 100 mm ja pikkus 600 mm ja kiviga kaetakse tüüpiliselt eramuid, kortermaju ning büroo- ja ärihooneid. Kõik need asjaolud kokku annavad teile kindlustunde, et Marmoroc kiviga soojustatud välisfassaad teenib teid muretult aastakümneid.

Marmoroc fassaadikivi värvikaart

Marmoroc fassaadikivi värvikaart

Fassaadikatte valimisel tasub alati lisaks soojustamisele mõelda ka võimalikele ootamatutele ebameeldivustele, Kui teie maja värskelt valminud fassaadi tabab “tänavakunstnike” rünnak, vandaalitsemine või kui fassaad saab mingil muul ettenägematul moel kahjustatud, siis millised on fassaadi algse välimuse taastamisega seotud kulud ja kui suur peavalu selle kõigega kaasneb? Marmoroc süsteemil on teiste fassaadikatetega võrreldes üks väga suur eelis – kõik kivid seinas on vajadusel lihtsalt ja kiiresti asendatavad. Vahetamist vajavate kivide kindlaks määramine ja asendamine võtab vaid mõne tunni ning enne kui keegi jõuab veel märgatagi on teie hoone fassaad taas nagu uus.

Kõikide teiste fassaaditüüpide puhul tähendaks grafiti eemaldamine kas fassaadi puhastustöid või üle värvimist. Puhastamine ei ole kahjuks aga iga kord võimalik või piisavalt efektiivne ning kahjustatud koha üle värvimine on nii rahaliselt kui ajaliselt üsna kulukas. Lisaks on pea alati visuaalselt võimalik üle värvitud kohta ülejäänud taustast eristada. Marmoroci puhul neid muresid pole – seega kasutades maja soojustamisel Marmoroc kivi, saate väga kvaliteetse ja kauni fassaadi ning võimaluse grafiti või muu fassaadi kahjustusega tekkivast ebameeldivast olukorrast üle saada väikese närvi- ja rahakuluga.

Kokkuvõtlikult võib täie veendumusega öelda, et valides Marmoroc kivi kasutamise välisfassaadi soojustamisel ei tee te ainult investeeringut tänasesse päeva, vaid lisaks teete ka väga kaugesse tulevikku suunatud otsuse. Lisaks praktikas tõestatud ilmastikutingimustele vastupidavusele ja pikaealisusele annab Marmoroc fassaad teile ka meelerahu, et ettenägematute olukordade tekkimisel saate fassaadi esialgse välimuse taastata lihtsalt, kiiresti ja mis kõige peamine – odavalt.