Kuidas valida parim John Deere’i murutraktor

Sellel, miks murutraktori ost on hädavajalik, on rohkelt erinevaid põhjuseid. Esiteks on murutraktori abil suure ala niitmine tunduvalt kergem. Kui aia suurus ületab juba poolt hektarit, on see ilmselgelt aega säästev ost. Lisaks on murutraktor kasulik investeering ka neile, kes peavad hoolt kandma nii avalike kui ka eraäridele kuuluvate alade eest – koolid, pargid, spordiväljakud jms. Selliste maa-alade lükatava muruniidukiga niitmine on parajalt tüütu. Murutraktor aitab seega vähendada ka niitja väsimust, mis omakorda aitab vähendada töö käigus tehtavaid vigu ning lõpptulemus saab parem. Murutraktorite ja aiatraktorite valimisest loe pikemalt siit.

Mida John Deere suudab pakkuda?

John Deere pakub suures valikus erinevaid murutraktoreid. Mõned neist on pigem mõeldud avalikel aladel kasutamiseks ehk murutraktor peab vastu pidama suurte alade tihedale niitmisele. Teised mudelid on aga suurepärased just eramajade omanikele. John Deere valikuga jäävad rahule nii need, kes eelistavad lihtsalt kõndimise asemel masina peal istuda, kui need, kellel on suured maa-alad. Allpool mainitud muruniidukid on vaid väike osa John Deere’i koguvalikust:

Seeria 100

Seeria 100 alla kuuluvad murutraktorid on suurepärane alguspunkt neile, kes on seni maja ümber niitmiseks tavalist muruniidukit kasutanud. Selle seeria murutraktoritel on kaasas ka lisavarustust, mis aitab paremini erinevate ülesannetega toime tulla. Mudeli juurde kuulub „kolm-ühes“ alus, mis lubab niidetud muru koguda, multšida ja uuesti välja lasta – kõike seda niitmisega samal ajal. Lõiget on võimalik sättida veerandtollise täpsusega. Suure võimsusega mootorifilter, malmitud esitelg ning raskeks tööks sobilikud väntvõllid on kõik tehtud selleks, et murutraktor peaks võimalikult kaua vastu. Isegi kui teiste seeriatega võrreldes on hind madalam, siis on see siiski vastupidav ning pakub sujuvat ja usaldusväärset niitmiskogemust.

D100 murutraktor on kogu seeriast üks soodsamaid, sellel on 17,5hj mootor ning 106cm lõikelaius. Sama seeria teise otsa kuulub D170, mis on veidi kallim, kuid sellel on 26hj mootor ja täispikkuses terasest raam. Muidugi jääb nende kahe mudeli vahele veel rohkelt valikuid, mis erinevad nii hinna kui kvaliteedi poolest.

Seeria X300

X300 seeria on ideaalne nende jaoks, kes soovivad pisut enamat, kui kõige standardsem niitja. Selle seeria juures ei hoidnud John Deere kindlasti lisadega tagasi. Murutraktoritel on avatud tagusega istmed, mis pakuvad maksimaalset mugavust ning ergonoomiline disain, mis tagab hea õhuliikuvuse, et sõitjal oleks jahe ning kuiv ka pikemate niitmissessioonide ajal. Lisaks on mudelitel ka esituled, mis pakuvad rohkem võimalust vähem valgustatud ajal niitmiseks.

X304 Traktor, mis on 106cm laiune, pakub klientidele kõike, mida nad muruniidukis otsivad ning siis natuke veel. Masinal on 18,5hj mootor, nelivedu ja K46 poolautomaatne käigusüsteem.

Need, kes soovivad veidi rohkem võimsust, peaksid kaaluma X360 Traktori ostmist, mis on 121cm laiune. See masin on üks tõeline elajas, millel on 22jh mootor, K58 automaatne käigukast ning roolivõim. See on mainitud masinatest küll kõige kallim, ent hinda õigustab masin võimsus.

 

Nullpöördega niidukid

Nullpöördega niiduk suudab pöörata ka ilma edasiliikumiseta. See on eriti oluline just siis, kui muru on vaja niita alalt, kus on palju nurki ning keeruliselt ligipääsetavaid alasid. Kuna masin ei pea pööramiseks ei edasi ega tagasi liikuma, võib see aidata niitmisaega kõvasti vähendada. Seda leiavad kindlasti need, kes niidavad suuri alasid, kus on rohkelt pöördeid ning nurki.

Z225 on üks kõige taskukohasema hinnaga mudeleid, mida John Deere pakub. Sellel on 18.5hj mootor ning kaks lisakangi mõlemal pool istet, mis pakuvad paremat juhtimiskontrolli. Lisaks on ka Hydro-Gear EZT ülekandesüsteem ning kiiruseks kuni 11 km/h. Z600 nullpöördega masinad on neile, kes soovivad seeria parima jõudlusega mudelit. John Deere lubab, et need on „kiireimaid ja tõhusaimad nullpöördega masinad, mida turult on võimalik leida“. Mudeli kiirus on 3 km/h suurem kui Z225’l ning on ideaalne valik neile, kes soovivad võimalikult suure ala võimalikult lühikese ajaga ära niita.

Seeria X700

Need, kes tahavad kõige paremat, mida John Deere pakkuda suudab, peaksid valima seeria X700 mudelid. Selle seeria hulgas on kõige kvaliteesemad mudelid, mis saada on.

X710 võib küll olla X700 seeria odavamas otsas, kuid on siiski tunduvalt parem, kui ükskõik millise muu firma ükskõik milline mudel. X710 on 22hj mootor, roolivõim ning täiskeevitatud raam. Ja kui sellegipoolest jääb mulje, et X710 ei ole sobilik mudel, siis on olemas ka John Deere X750  mudel, mis on nii mõneski mõttes parimatest parim murutraktor. Kolmesilindriline, 24hj diiselmootor ning nelivedu ei ole seal niisama. Selle mudeli loomisel ei hoitud millegi pealt kokku, ning see on kindlasti parim, mida John Deere’l pakkuda on.

John Deere murutraktorite võrdlus

Kuigi varasemalt mainitud mudelitel on suur erinevus nii hinna kui suutlikkuse poolest, tulevad need kõik toime ülesannetega, mida kasutaja ette annab. Allolev tabel annab mudelitest hea ülevaate:

Seeria Mudel Võimsus Soovituslik Hind
Seeria 100 D100 * Tavaniitmine

Seeria 100 D170 **** Tavaniitmine

X300 X304 ** Kerge
niitmine

€€

X300 X360 *** Kerge
niitmine

€€€€

Nullpööre Z225 ** Kerge
niitmine

€€€

Nullpööre Z600 *** Raske haljastus

€€€

X700 X710 *** Raske haljastus

€€€€

X700 X758 *** Raske haljastus

€€€€€

Kuigi kallimad mudelid on soovituslikud just raskemate haljastustööde jaoks, siis suudavad need masinad alati vähendada haljastusele kuluvat aega ning tööjõudu.

Hea murutraktor võib oluliselt vähendada aega ning jõukulu, mida kulutatakse selleks, et muru ideaalses korras hoida. Murutraktor on suurepärane valik kõigile, kes on tüdinenud lükatava muruniidukiga kilomeetrite mõõtmisest. Ilmselgelt vajavad murutraktorit ka kõik need, kellel on niita vaja suur maa-ala või kes teevad seda tööna. Lisaks on murutraktor suurepäraseks valikuks ka siis, kui on vaja teha muid haljastustöid või pakkuda haljastusteenust.

John Deere’i poolt pakutavatele murutraktorite valikule pole vastast. Need pakuvad soodsat võimalust inimestele, kes soovivad aeda korras hoida ning luksuslikke võimalusi neile, kes pakuvad haljastust ja muruniitmist kui äriteenust. Valides vaid paari klikiga endale sobilikuima mudeli, võib unustada muruniitmise kui tüütu ja väsitava kohustuse.