Kümme eset, mis on mustemad kui tualettpott

 

Arvad, et tualettpott on kõige räpasem ning bakteriterohkem ese sinu kodus? Järgnevalt on välja toodud 10 eset, mis on tegelikult kordades räpsemad kui tualettpott.

  1. Jääkuubikud – Kiirtoidurestoranide uuring USAs leidis, et 70% sealsetest jääkuubikutest sisaldas rohkem baktereid kui nende tualeti vesi.
  2. Koht, kus isegi keiser jala käib – avalikes käimlates on ligi kahe miljoni bakteri ühe ruudu kohta. Võrdluseks tualettpotiga, kus on kõigest 50 bakterit ühe ruuttolli (6 sentimeetrit ruudus – toim) kohta.
  3. Kontorilauad – Keskmisel laual on umbes 400 korda rohkem baktereid kui tualettpotil. Paragripp on leitud 33% kontorilaudadest.
  4. Klaviatuur – Neil võib olla üle 200 korra baktereid kui tualetil. Umbes 10% kontoritöölistest ei puhasta kunagi oma klaviatuuri.
  5. Mobiiltelefonid – Neil on 10 korda rohkem baktereid kui tualetil ning võivad olla kahjulikud suu kokkupuutel. Ugandast pärit mehelet avastati Ebola viirus pärast seda, kui oli varastanud telefoni.
  6. Restorani menüüd – Neil on 100 korda rohkem baktereid kui restorani tualettidel. Enamik nendest ei ole kahjulikud, kuid mõni võib põhjustada hingamisteede nakkusi.
  7. Lõikelauad – toorlihal on üllatavalt kõrge sisaldusega roiskbaktereid. Selle tulemusena on keskmisel lõikelaual 200 korda rohkem roiskbaktereid kui tualettpotil.
  8. Hambaharjad – Pisikud saavad edasi liikuda kuni 1,8 meetrit ning püsida seal kuni 2 tundi pärast igat vetsupotis vett peale laskmist. Sellised pisikud on tavaliselt leitavad ka hamaharjadelt, rääkimata väljaheitest.
  9. Vaibad – Vaipades on 200 000 bakterit ühe ruuttolli kohta, mis teeb neist 4000 korda räpasemaks kui vetsupott. Inimestelt langeb tunni jooksul umbes 1,5 miljonit naharakke, mis aitavad bakteritel elus püsida.
  10. Pesukäsnad – Neis on 10 miljonit bakterit ühe ruuttolli kohta, mis teeb neist 200 000 korda räpastemaks kui tualettpott. Need bakterid võivad põhjustada Guillain-Barre’i sündroomi, mis võib viia halvatuseni.

Be the first to comment

Leave a Reply