Kümme mõtet, kuidas elule hoogu juurde anda

Kümme mõtetLubadusi on sageli kerge anda, aga raske pidada. Eriti iseendale antud lubadusi. Isegi kui sa ei soovi endale lubadusi anda või need on sinu jaoks hirmutavad, on hea mõtiskleda selle üle, kuidas muuta elu just enda ootustele vastavaks. Järgnevalt ongi välja toodud kümme mõtet, mille abil on võimalik enda elule hoogu juurde anda.

1. Muuda ühte pisikest harjumust. Mõtle, millised alateadlikud harjumused sul on, millest võiksid lahti saada. Kas sa näpid seltskonnas pidevalt telefoni, selle asemel et teistele tähelepanu pöörata? Kas sa tormad hommikul esimese asjana postkasti e-kirju lugema või ei saa uinuda enne, kui Facebook on läbi loetud? Ühe pisikese harjumuse lõpetamine igapäevastes tegevustes võib vallandada terve positiivsete muudatuste jada. Leia üks pisike lihtsasti muudetav harjumus ja vaata, milline mõju võib olla selle ümberkujundamisel.

2. Mõtle enda lemmikmure” juures neile asjadele, mille üle sul on kontroll ning tee nendest nimekiri. Tee kindlaks enda suurimad mured, millele pöörad palju tähelepanu. Siis tee kaks nimekirja: esimene sellest, mida sa nende murede juures ise kontrollida saad ja teine asjadest, mis ei ole sinu kontrolli all ning mida sa ise kuidagi muuta ei saa. Otsusta, kuidas suunata sel aastal enda energia nendesse asjadesse, mida sa suudad kontrollida ja jäta ülejäänu kõrvale. Kui sinu laps tegeleb näiteks ekstreemspordiga, siis kas sul on võimalik midagi ette võtta, et nad sõbraga kokku põrgates haiget ei saaks või on sul võimalik talle parem ja turvalisem kiiver osta? Kas sinu muretsemine muudab harrastatava ala ohutumaks? Vaevalt küll.

3. Tuleta meelde, mida sulle lapsena teha meeldis. Püüa meenutada, mida sa elus armastanud ja nautinud oled. Jäta kõrvale enda täiskasvanulik pool ja mõtle, kuidas sa mõistsid lõbutsemist 10-aastasena. Oli see joonistamine või jalgpalli mängimine? Või hoopis rulaga sõitmine? Mis sulle meeldis? Suure tõenäosusega meeldib sulle neid asju teha ka praegu ja ehk avastad enda jaoks isegi mõne uue hobi. Puhka, lõbutse ja naudi elu!

4. Õpi midagi uut, mis võib sinu jaoks natuke hirmutav olla. Kasuta seda aastat kui võimalust õppida midagi täiesti uut. Mine näiteringi, õpi lumelauaga sõitma, võta klaveritunde. Tee midagi uut, et elu oleks huvitav ja ettearvamatu.

5. Tee nimekiri kolmest asjast, mille enda tegevuste nimekirjast maha võtad. Alati ei pea oma tegevusnimekirja järjest pikemaks tegema. Tee hoopis nimekiri asjadest, mida sa sellel aastal ei tee. Sa ei saa teha kõike ega suuda olla igal pool. Õpi ütlema „EI”!

6. Kuidas sa aitad teisi? Esita endale küsimus: Kuidas ma aitan sellel aastal teisi inimesi? Sellele küsimusele vastamine suunab sinu energia asjadele, milles sa tahad teha muutusi. Teisi aidates võid üllatusega avastada, et tänu sellele oled ka enda elus positiivseid muutusi teinud.

7. Astu pisike samm enda suure unistuse poole. Meil kõigil on suuri unistusi. Ära lase neil ainult unistusteks jääda, vaid astu üks samm neile lähemale. Hakka mõtlema enda äriidee peale, mine kursustele, et saada vajalikke teadmisi, löö labidas mulda. Hakka pihta!

8. Tee iga kuu midagi, mis on sinu mugavustsoonist väljas. Otsusta, et teed iga kuu midagi sellist, mida „vana” sina ei oleks teinud. Mine muuseumisse, üllata lähedasi piknikuga, tee benjihüpe. Astu enda hirmudele vastu ning tee midagi, millest sa varem isegi mõelnud pole. Selliselt võid enda jaoks nii mõndagi väga põnevat avastada.

9. Pea päevikut.  See on parim viis enda mõtete puhastamiseks ja korrastamiseks. Kirjuta regulaarselt üles, mille eest oled tänulik, mida uut õppisid, milliseid uusi kogemusi said ja millest unistad. Kirjutades võime avastada hämmastavalt palju asju, mis muidu jääksid tähelepanuta.

10. Tee doominoharjutust. Pane kirja eelmise aasta 5–7 suurimat õnnestumist ja mine samm-sammult tagasi nende pisikeste tegurite juurde, mis selle suure õnnestumiseni viisid. Mis oli esimene doominoklots, mille lükkamine käivitas teekonna. Kas see oli risk, mille võtsid? Investeering, mis avas uued uksed? Oli see kellegi teise heategu? Selgita välja, mis on olnud sinu esimesed doominokivid ja mõtle, kas saaksid neid ka sellel aastal enda heaks tööle panna.

Allikas: http://revolutsioon.ee/10-motet-kuidas-aastale-hoogu-juurde-anda/

Foto: https://unwrappingminds.files.wordpress.com/2012/03/3975051561_2da26220b2.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply