Reaalse elu superkangelased ehk 10 imelise võimega inimest

10 imelise võimega inimestNii paljude mängufilmidega superkangelastest nagu Spiderman või Hulk, oleme harjunud nägema ilukirjanduslike eriliste võimetega inimesi. Hämmastavate võimetega inimesed eksisteerivad aga ka reaalses elus. Järgnevalt ongi välja toodud kümme inimest, kelle võimed sind kindlasti sõnatuks võtavad.

10. „Superaju”. Daniel Paul Tammet on Briti päritolu teadlane, kelle aju on eriti kõrge funktsioneerimisvõimega. Mehe aju on eriliselt terav matemaatilistes kalkulatsioonides; hämmastav enda mäluvõime poolest ja ideaalne võõrkeelte õppimisel. Kõik numbrid ja värvid on tema jaoks unikaalsed, omades ainukordset kuju ja tunnetust. Daniel on mitmekeelne, rääkides inglise, prantsuse, soome, saksa, hispaania, läti, rumeenia, islandi, esperanto ja isegi eesti keelt. Mehele meeldib eriti rääkida eesti keelt selle vokaalirohkuse pärast. Daniel on võimeline uut keelt omandama suhtlustasandil nädala ajaga. Näiteks õppis ta nädal enne Islandi televisioonis esinemist ära islandi keele. Tema õpetaja sõnul ei ole tegemist „inimesega”.

9. Pime poiss, kes on samahästi kui nägelik. Ben Underwood on pime, kuna mõlemad tema silmad tuli vähi tõttu eemaldada kui poiss oli vaid kolme-aastane. Ometigi mängib Ben korvpalli, sõidab jalgrattaga ja elab üleüldse tavalise lapse elu. Ta ei kasuta juht-koera ega vaja orienteerumiseks isegi käsi: enda asukoha määramiseks õppis poiss kasutama helisid. Ben teeb lühikese „klõpsutamisheli”, mis esemetelt tagasi põrkudes annab kajana vastuse selle kohta, kus miski asub. Teadaolevalt on Ben ainukene inimene maailmas, kes on kasutab „nägemiseks” vaid helilaineid nagu delfiinid või kajalood.

8. „Kummist mees”. Viiekordne Guinessi rekordi omanik Daniel Browning Smith on üle maailma tuntud kehaväänaja. Mees on esinenud paljudes jutu- ja telesaadetes. Daniel suudab väänata kogu enda keha läbi keskmise suurusega tennisereketi, mis teeb temast kõige painduvama mehe maailmas. Ouch!

7. Härra kõigesööja. 1950. aastal sündinud Michel Lotito on prantsuse meelelahutaja, kes on tuntud kui Mister-Eat-It-All. Lotito esituste hulka kuuluvad muu hulgas metalli, klaasi, kummi, televiisorite jm söömine. Lotitol võttis kaks aastat aega, et ära süüa väiksemat sorti lennuk. Mees on söönud veidraid esemeid juba lapsest saati ning publiku ette sattus ta enda etendustega kui oli vaid 16-aastane. Imepärasel kombel on mehe kõht ja soolestik kahekordse paksusega kui see tegelikult olema peaks.

6. „Hambakuningas”. Malaisia 50. iseseisvumispäeva õhtul 2007. aastal purustas Rathakrishnan Velu enda isikliku maailmarekordi, vedades rongi rasket koormat enda hammastega. Rongile oli kinnitatud 6 vagunit ning see kaalus üle 297 tonni. Kohalikele tuntud lihtsalt kui Raja Gigi õppis hammastega rongi vedama, kui oli kõigest 14-aastane.

5. „Magnetmees”. Hiljuti tehti uudistes juttu 70-aastasest Liew’st Malaisiast. Pensionieas töömees tõmbas autot kahekümne meetri jagu vaid metallist rüü abil, mis oli tema vahelihastele kinnitatud. Liew rääkis, et on avastanud imelise võime, kuidas kinnitada asju enda keha külge justkui magneteid. Pärast artikli lugemist Taiwani perekonna kohta, kellel olid samasugused võimed, proovis Liew otsekohe seda ka enda kehal, kinnitades selle külge kõik ettejuhtuvad rauast asjad. Üllatuseks jäid need püsima ega kukkunud maha. Sellise „ande” on pärinud ka mehe kolm last ja kaks lapselast. Liew sõnul on „anne” pärilik.

4. Mees, kes ei maga. 64-aastase Thai Ngoci sõnul ei ole ta maganud sellest ajast saati kui tal 1973. aastal palavik oli. Mees on enne „magamaminekut” loendanud lõpmatul hulgal lambaid – rohkem kui 11 700 unetu öö jooksul. „Ma ei tea, kas unetus on mõjutanud minu tervist või mitte, aga saan endiselt elada nagu teised inimesed,” ütleb mees. Tema tervise ergutamiseks piisab sellest, kui kõndida iga päev kaheksa kilomeetrit, kandes kaasas kahte 50-kilogrammist väetisekotti. Thai Ngoci naise sõnul magas mees varem kui imik, kuid nüüd ei suuda isegi viin teda magama panna. Viimase kolme kuu jooksul on mees unetutel öödel kaevanud kaks suurt tiiki kalade kasvatamiseks.

3. Valu valitseja. Erinevalt teistest inimestest ei näi Tim Cridland tundvat valu. Ta on hämmastanud paljusid inimesi sellega, et lükkab suured nõelad läbi enda käte ja seda ilma mingisuguse emotsioonita. Nüüd esineb mees enda piinarikaste ja valusate vaatepiltidega üle kogu Ameerika. Teaduslikud uuringud on näidanud, et Timi valulävi on palju suurem kui tavalistel inimestel. Timi iga etteaste on aga hoolikalt läbi mõeldud ja ülimalt ettevaatlik, kuna inimese anatoomiat õppides on ta selgeks saanud, et arteri läbistamine oleks surmav.

2. Lõvide kuningas. Loomaarmastaja Kevin Richardson räägib, et toetub kaslastega suhtlemisel enda instinktile võita südameid ja luua intiimne side. Ta on veetnud lugematul hulgal öid enda karvaste sõpradega kerra tõmmatuna ning hingab nende läheduses ilma mingigi kartusega. Mehe „maagia” ei tööta ainult lõvide peal – ka gepardid, leopardid ja hüaanid ei tekita temas ohutunnet. Siiski on tema lemmikuteks lõvid, kellega ta mängib, keda ta paitab ja kõditab. Tegemist on äärmiselt ohtliku tööga, kuid Kevini jaoks on see rohkem kirg kui töö.

1. Silmapunnitaja. Claudio Pinto võib enda silmad välja punnitada kuni nelja sentimeetri jagu või 95% ulatuses silmakoopast. Claudio on läbinud mitmesuguseid arstlikke läbivaatusi, kuid midagi sellist ei ole isegi arstid varem näinud. Pinto sõnul on tegemist kerge viisiga raha teenimiseks. “Silmade punnitamine on kingitus Jumalalt. Ma tunnen ennast õnnistatuna,” ütles mees. Mehe sihiks on maailmarekordi purustamine.

Allikas: http://www.oddee.com/item_91848.aspx

Foto: http://www.lifeinthefastlane.ca/wp-content/uploads/2008/05/paulo_pinto_1sfw.gif

Be the first to comment

Leave a Reply