Kümme seletamatut fenomeni

Kümme seletamatut fenomeniTeadlased on lahendanud lugematul hulgal müsteeriumeid, kasutades selleks enda tohutut intelligentsust, kindlaid valemeid, ekspertiise ja teaduslikke fakte. Järgneva kümne fenomeni näol on tegemist nähtustega, millele erinevatel põhjustel veel teaduslikku seletust leitud ei ole.

1. Intuitsioon

Kas sul oli tunne, et täna ilmub just sellise sisuga artikkel? Kui jah, siis võid järgmine kord enda intuitsiooni peale raha panustada. Intuitsioon on see „kõhutunne” kui sa tead, et midagi on juhtunud või alles hakkab juhtuma. Kutsu seda kuuendaks meeleks või millekski, mida ainult emad enda laste suhtes tunnevad, kuid enamik meist on seda kogenud. Kas võtame alateadlikult signaale vastu? Võib-olla tõesti, kuid fakt on see, et intuitsiooni näol on tegemist seletamatu nähtusega ning meil on tunne, et just nii see jääbki.

2. Elu pärast surma

Oleme kõik kuulnud lugusid sellest, kuidas vanainimene saab südameinfarkti ja meedikud teda palavikuliselt elustada püüavad. Ja kuigi inimene on kliiniliselt surnud, vaatab ta haiglatoas hõljudes pealt, kuidas arstid tema elustamise kallal töötavad.

Paljud, kes on kogenud elu pärast surma, on tunnistajaks olnud ka tunnelile, mis kiirgab pimestavat valgust ja soojust. Sageli kõlab teispoolsusest ka hääl, mille kohaselt ei ole veel nende aeg ja tuleb tagasi minna. Arvatakse, et tegemist on aju poolt loodud hallutsinatsioonidega, kui lõpp on lähedal. Sellegipoolest on surmalähedased kogemused mõjuvaks põhjuseks uskuda, et pärast surma tõepoolest on veel midagi.

3. Kummitused

Kummitused on meedias kuum kaup. Kummitust on kirjeldatud kui isiku, looma või mõne eseme energiat, mis on pärast eksistentsi meie maailma endast psüühilise jälje jätnud.

Fotod, elektroonilised salvestused ja muud tõendid on sageli väga kaalukad, mistõttu on neid raske ümber lükata. Alternatiivselt saab mõned tõendid küll lihtsasti lahti seletada, aga samamoodi võib neid ka ümber lükata. Teadlased ei ole kummituste fenomeni täielikult kummutanud, sest neile, kes on nendega kokku puutunud, ei saa öelda midagi, mis neid kummituste olemasolus ümber veenaks.

4. UFOd

UFO on tundmatu lendav objekt. Mõned UFOd on sageli õhupallid, meteoriidid, sõjalennukid või muud objektid. On aga ka juhtumeid, kus viimased on täielikult välistatud.

UFOde tunnistajate näol on esinenud ka väga usaldusväärseid isikuid – piloodid, sõjaväelased jt, kes võiksid vanduda, et on näinud midagi, mis ei pärine meie maailmast.

Kas tulnukad on tõesti meie seas? Arvestades meie universumi suurust ja sügavust, siis ei ole see sugugi võimatu.

5. Psüühilised võimed

Mõned inimesed väidavad, et on võimelised „asju nägema ja kuulma”   – seda nii teiste inimeste kui ka tuleviku kohta. Väidetavalt teavad selgeltnägijad asju ilma, et neile midagi selle kohta varem öeldud oleks. Seejärel kasutavad nad enda võimeid, et aidata politseil erinevaid juhtumeid lahendada. Kuidas nad selle seletamatu omaduse on omandanud, ei ole teada. Kas selgeltnägijad on ka reaalselt olemas? Mõned rohkem kui teised.

6. Keravälk

Välgule mõeldes kujutame ette siksakilisi elektrilisi jooni, kuid on olemas ka seletamatu nähtus keravälgu näol.

1984. aastal lõi Vene lennukisse sisse keravälk, laugeldes seal reisijate peade kohal. Lennuki sabaosas jagunes see kaheks poolkuuks, mis seejärel taas omavahel ühendusid ja lahkusid lennukist peaaegu hääletult. See pole ainus kord kui keravälku on täheldatud, kuid selle tunnistajaks olemine on tõeline haruldus, mis muudab selle teadusliku tundmaõppimise veel keerulisemaks. Ka keravälgu taasloomine ei ole osutunud edukaks. Asjaolu, et keravälgul on kalduvus veidi aega õhus hõljuda ja seejärel kaduda või plahvatada, muudab selle nähtuse veelgi veidramaks. Samuti juhib keravälk ennast takistustest osavalt ümber ning on teada, et enda liikumise teel järgib ta mööbli ja seinade mustrit.

Lennukijuhtumi puhul tungis keravälk ühest august sisse ja väljus teisest, kuid on teada, et see võib liikuda ka läbi aknaklaasi ja seinte, jätmata sinna ühtegi auku või isegi kriimustust.

7. Madalasageduslik undamine

See seletamatu nähtus kujutab endast lakkamatut madala sagedusega heli, mida mõned inimesed suudavad hoomata, kuid teised mitte. Eriti tugevalt on seda nähtust täheldatud USAs New Mexico osariigis. Tegemist võib olla väga häiriva nähtusega neile, kes seda kuulevad, kuna heli on lakkamatu. Teadlased ei tea, kust undamine pärineb.

8. Kivisse peitunud amfiibid

1821. aastal avastas müürsepp 22 jala sügavuselt leitud kivi seest sisaliku. Sisalik oli kunagi kivisse varjunud, kusjuures kivi oli süvendi järgi looma täpse kuju võtnud. Olevus hüppas seejärel püsti ja hakkas ümberringi jooksma!

Paljud inimesed on kivide seest amfiibe leidnud ning nende sõnul hüppab enamik neist sealt ka elusalt välja, jättes endast maha kivistunud jälje. Teadupoolest formeerub kivi aga sadu kuni tuhandeid aastaid, mistõttu on eriti hämmastav asjaolu, kuidas loom selle sisse lõpuks üldse sattus. Kõige hämmastavam ja küsimusitekitav on aga see, kuidas kahepaikne terve selle aja jooksul, mil kivi tema ümber moodustus, seal üldse ellu jäi.

9. Keha ja mõistuse vastastikune seos

Kuidas manustavad mõned inimesed platseebot ja ikkagi haigusest tervenevad? Kas tõesti on usk piisav inimese ravimiseks? Vahel tundub sellest piisavat.

Miks mõned inimesed suudavad end haigusest vabaks mõelda või palvetada? Meie mõistuse ja keha omavaheline seos on üks kõige hämmastavamaid ja seletamatuid nähtusi, mis üldse eksisteerida võib.

10. Lumeinimene

Nimekiri seletamatutest fenomenidest ei oleks terviklik ilma lumemehe mainimiseta. Juba aastaid on üle kogu Ameerika täheldatud suuri inimese ilmega karvaseid olendeid. Loom-inimese püüdmise kohta on tehtud ka telepöördumisi ja -seriaale. Siiski, kus on tõendid? Eriti veel meie tehnoloogiliste eeliste juures.

Lumeinimese olemasolu ei ole teaduse poolt kinnitatud ega kummutatud. Kas lumeinimene on tulnukas või hoopis kummitus? See seletaks seda, kuidas nad enda suuruse juures tabamatuks suudavad jääda, kuigi on ju ise niivõrd märgatavad.

Allikas: http://opishposh.com/10-unexplained-phenomena-that-science-cant-answer/

Foto: http://opishposh.com/wp-content/uploads/1.-by-practicalowl.jpg?9d7bd4

Be the first to comment

Leave a Reply