Suhtuge ettevaatusega sellesse, mida loete

suhtuge ettevaatusegaNapoleon Hill on ennustanud, et edukuse nimel peavad tulevikuajalehed „olema lahutatud privileegidest ja reklaami rahalisest toetusest. Nad peavad lakkama olemast propagandamehhanismid”. Ta ütles samuti, et ajalehed, mis avalikustavad skandaale ja nilbeid pilte, on rämps ning kaovad lõpuks jäljetult.

Vaadates METRIX.Station statistikat, näeme et Eesti portaalide külastatavuselt hoiab teist kõrget kohta Auto24 kannul just seesama Elu24. Tundub, et Eesti inimesed siiski armastavad teiste elu elada, rääkimata autopedendusest.

Hill vihjab samuti, et „viljakad valdkonnad“ vajavad karjuvalt uut juhtimist. Üks neist on ajakirjandus. Kahjuks on see, mida ta väitis ajakirjanduse kohta seitsekümmend aastat tagasi, endiselt kehtiv ning tema üleskutse parendusele on jäänud suuresti kuulmatuks.

Me ei lasku täismahus rünnakuni nähtuste vastu, mida suurem osa maailmast tunneb „uudiste“ nime all. Rahuldun vaid ütlusega, et ainukesed „massihävitusrelvad“, mida ajaloost kunagi leida saab, on ajalehed ja teleülekanded, mida liiga paljud inimesed usuvad kui fakte. Kui jätta kõrvale seebiooperid, on see vägagi oluline teema.

Hill juhib tähelepanu: „Maailmasõja ajal puhkenud gripiepideemia ajal võttis New Yorgi linnapea kasutusele drastilised meetmed, hoidmaks ära suurt kahju, mida inimesed ise tekitasid. Ta kutsus kokku ajakirjanikud ja ütles neile: „Härrased, ma tunnen vajadust paluda teilt mitte avaldada hirmukülvavaid pealkirju gripiepideemia kohta. Kui te minuga koostööd ei tee, satume olukorda, mida me ei suuda kontrollida.“ Ajalehed lakkasid avaldamast lugusid gripi kohta ning ühe kuu jooksul saadi epideemia kontrolli alla.

On teaduslikult tõestatud, et see, mida usume olevat tõde ja millele enda tähelepanu suuname, mõjutab tulemust. Kui see on tõsi ja me tõepoolest mõjutame reaalsust emotsioonidega laetud domineerivate mõtete abil, siis kuidas mõjub reaalsusele hirmuga laetud meedia? Kas ohud ja ähvardused, millega meid pommitatakse, on reaalsed või on see vaid meie usk nende tõesusesse, mis need reaalseks muudab? See, millel lubame siseneda enda mõistusesse ja mida me aktsepteerime kui tõde, omab määratut mõju meie kogemusele elust.

Kui te päevast päeva loete neid nii-öelda kuumi uudiseid, siis te kahjuks ei õpi elult muud kui flirti, pidutsemist ja teiste imetlemist. See võib kuuluda osakese päeva juurde, sest inimese loomus on siiski uudishimulik, kuid terveid päevi teiste elusid imetledes mööda saata on ka mõttetu. Vanasti oli ajalehtede eesmärk õpetada inimesi targemini elama ja paremini majandama. Täna, kus ühiskonna probleemid on väga kriitilised, peaksime õppima toime tulema selle olukorraga.

Allikas: Raamat: Keren McCreadie, Napoleon Hill´s THINK AND GROW RICH 2008

Foto: http://farm9.staticflickr.com/8011/7417352980_acbff9d928_z.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply