Kuuesajas kosmoseturist on Suurbritannia naine

Kuuesajas kosmoseturistTähistamaks viiekümne aasta möödumist sellest, kui kosmoses käis esimene naine, teatas Richard Bransoni loodud Virgin Galactic, et on enda 600. kliendina kosmosereisile broneerinud Suurbritanniast pärit raamatupidaja.

Virgin Galactic esindajad ütlesid, et 42-aastane Marsha Waters, kes juhib Blackpoolis enda raamatupidamisfirmat, kehastab justkui järgmise generatsiooni naist kosmoses.  Marsha näol on tegemist eraisikust kliendiga, kes on kirglik iseenda nahal kosmost kogema.

“Ma olen alati olnud kosmosest lummatud ning tihti mõelnud sellele, kas sinna reisimine võiks meiesugustele inimestele kunagi üldse võimalik olla,” ütles Waters enda avalduses. Pärast Virgin Galactic ülehelikiirusega testlennu vaatamist otsustas naine, et peab ka endale sinna pileti ostma, kuniks tal see võimalus veel on. Watersi sõnul oli tema jaoks tegemist väga suure sammuga ning veel suurema finantsilise kohustusega, kuid kahtlemata kõige põnevama ja väärt seiklusega, mis ta kunagi ette võtab.

Seni SpaceShipTwo lennule registreerunutest on 98 naised. Nende hulka kuuluvad muu hulgas näitlejanna Angelina Jolie ja poplauljatar Katy Perry. Iste kuuekohalises kosmoselennukis maksab 250 000 USA dollarit ning kuigi lennuk on veel testimise faasis, algavad reisijatega lennud eeldatavasti juba käsoleva aasta lõpus. SpaceShipTwo ei planeeri tervet reisi ümber planeedi Maa. Pigem lennatakse kosmosesse ja tagasi, pakkudes reisijatele ka kogemust olla kaaluta olekus ning näha meie koduplaneeti musta taeva taustal.

Virgin Galactic miljardärist asutaja Richard Branson kirjutas enda blogis, kuidas ta hiljuti Londonis Marsha Watersiga kohtus ning et ei jõua ära oodata, millal naine viimaks kosmosereisi ise kogeda saab. Branson märkis, et teade tuleb vahetult kahe tähtpäeva vahel. Nimelt sai viiskümmend aastat tagasi kosmonaut Valentina Tereshkovast esimene kosmoses käinud naine ning kolmkümmend aastat tagasi oli Sally Ride esimene ameeriklasest naine, kes kosmosereisi ette võttis. Ride’i, kes suri 2012. aastal kõhunäärmevähki, autasustatakse postuumselt Presidendi Vabaduse medaliga, mis on Ameerika Ühendriikides kõrgeim tsiviilisikutele antav autasu.

Allikas: http://www.space.com/21595-virgin-galactic-spaceshiptwo-female-astronauts.html

Foto: http://i.space.com/images/i/000/029/880/iFF/VAtlantic-branson-waters.jpg?1371500090

Be the first to comment

Leave a Reply