Kvaliteetsed voodid – kuidas valida ideaalset voodit?

Kvaliteetne voodi

Uni on inimese igapäevane vajadus – une kvaliteet mõjutab inimese meeleolu, tervist ja igapäeva toimetusi, seetõttu on oluline uneaeg ja kvaliteet.

Une kvaliteedi aluseks on hea voodi ja madrats. Voodid, mis tagavad hea une ja sobituvad sinu kodu üldise kujundusega leiad Eesti suurimast kodusisustus kaubamajast Home4you.

Home4you kui ka teiste poodide valikus on palju erinevaid voodeid – kontinentaalvoodid, lisavoodid, kušetid, diivanvoodid ja teised voodid. Kõik voodid omavad eripärased omadusi, mistõttu on enne ostu oluline viia end kurssi kõikide võimalike voodiliikide ja nende omadustega. Dreams.co.uk on kokku pannud 11 sammu, kuidas valida õige voodi (artikkel on inglise keeles).

Erinevat liiki voodid – millist valida?

Kõige olulisem on madrats – õige madrats tagab kvaliteetse une, mis sobib nii sinu soovide kui ka kehakujuga.

Voodid ja madratsid on väga laia valikuga erinevates poodides saadaval, seetõttu tuleb eelkõige võtta aega, et leida endale sobilik versioon.

Madratsi ostmiseks katseta erinevaid liike. Katsetamiseks on kõige parem, kui sa saad poodi kohale minna ja proovida lamada välja valitud madratsil. Lisaks, võta endaga poodi kaasa mõni tuttav, kes saab kõrvalt vaadata, kuidas sinu keha madratsil asetseb. Õige madrats ei tohi olla liige pehme, et sinu keha vajub sinna sisse, ega ka liiga kõva. Ideaalne madrats võtab kehakumerustega vastava kuju.

Kui õige madrats on leitud, siis tuleb soetada ka voodiraam: see võib olla maalähedane ja lihtne puidust voodipäis või romantilises stiilis ornamentikaga metalne raam. Ilusad voodid leiad Home4you laiast valikust. Voodi valimisel ära unusta ka voodipesu.

Kui sa soovid täislahendusega voodit, siis vali kontinentaalvoodi. Need on voodid, millel on kaunis voodiraam ja mugav madrats. Need voodid omavad kolmekihilist madratsit, mis koosneb kahest kušetist, mis on voodile aluseks, ning ühest vedrudega madratsist. Selline ülesehitus muudab voodid ergonoomilisemaks kui tavapärased voodid, millel on eraldi ostetud klassikaline madrats.

Kui sul on väikene ruum, või soovid kompaktset voodit, siis diivanvoodi on sinu jaoks kõige sobilikum. Tänaseks on müüt see, et diivanvoodid on ebamugavad ja seega mitte sobivad igapäevaseks kasutamiseks. Tegelikult on diivanvoodid võrdväärsed tavaliste vooditega. Diivanvoodid on lihtsalt kasutatavad, omavad suuri panipaiku ja sisaldavad kvaliteetseid madratseid. Seega sobivad need ideaalselt külalistetuppa või hoopiski lastetuppa. Kõige olulisem on diivanvoodi valimise juures leida hea materjaliga voodi, mis on kulumiskindel ja lihtsalt puhastatav.

Enne voodi soetamist tuleb mõelda läbi, millised on sinu ootused voodile ja/või madratsile ning kuidas see sobitud sinu koju. Nõuandeid sellest, millised kvaliteetsed voodid ja madratsid tagavad hea une, annab City24 artikkel “Hea une saladuseks on kvaliteetsed voodid ja madratsid” .Seejärel saad alustada voodi otsingutega. Ja ära unusta võtta aega – õige voodi garanteerib hea une!