Parim aktiivsusmonitor – millist aktiivsusmonitori valida?

aktiivsusmonitorid

Aktiivsusmonitor aitab sul rohkem liikuda, tagab kvaliteetse une ja muudab sind üldiselt tervislikumaks. Aktiivsusmonitorid on populaarsed ja pea igal liikumist harrastaval inimesel tasub see soetada. Nende suur populaarsus on viinud väga laia ja kireva valikuni turul pakkudes erinevaid lisafunktsioone. See artikkel aitab sul orienteeruda aktiivsusmonitoride turul, et endale leida sobiva hinna ja kvaliteedi suhtega seadeldis.

Sinu ootused

Esmatähtis on alustada sellest, mida sa soovid, et aktiivsusmonitor sulle juurde annaks. Alustada tuleb eelkõige sellest, et millist spordiala peamiselt harrastatakse – kas ollakse üldiselt aktiivne liikuja (liigeldakse palju jala), tegeletakse jalgrattaspordi või hoopiski ujumisega. Üldiselt aktiivse liikumise puhul on kindlasti oluline päevas läbitud sammude hulga arvestus, ujumise puhul peaks aga aktiivsusmonitor olema just sellele spordialale mõeldud.

Lisafunktsioonide ja tarvikute erinevus tuleb ka sisse sõltuvalt spordi tegemise sagedusest ja tasemest: professionaalid või tihedalt sporti harrastavad inimesed vajavad tihtipeale erinevate funktsioonidega aktiivsusmonitore, näiteks pulsi sageduse mõõtmise või positsioneerimise võimalusega. Seega alusta sellest, milliseid võimalusi sa vajad aktiivsusmonitorilt ja järgi seda erinevate seadmete võrdlemisel. Aktiivsusmonitore nii professionaalsetele sportlastele kui ka harrastajatele leiad Astri e-keskuse aktiivsusmonitoride suurest valikust.

Vastupidavus niiskusele

Kui sa soovid aktiivsusmonitori kasutada iga päev ja ka niisketes oludes või basseinis ujudes, siis tuleb valida aktiivsusmonitor, mis on vastupidav veele. Tähelepanu tuleb pöörata aga sellele, et turul on monitore, mis on pritsmete kindlad ja neid, mis on veekindlad ehk ujumise puhul eelista kindlasti veekindlaid versioone. Pritsmete kindel aktiivsusmonitor sobib ideaalselt inimesele, kes soovib monitori kanda iga päev ja liigub palju, sest see kindlustab monitori pikaajalisema kestvuse ja kaitse väiksema veekahjustuse eest.

Lisafunktsioonid

Kolmandaks, tutvu lisafunktsioonidega: turul on müügil palju erineva kvaliteedi, hinnaklassi ja lisafunktsioonidega versioone – vali enda liikumistihedusele ja viisile parim lahendus.

Enamik aktiivsusmonitore mõõdavad päevas läbitud sammude arvu ja põletatud kalorite hulka. Lisaks mõõdavad läbitud teekonna pikkust ja hindavad une kvaliteeti koos kestvusega.

Kõrgusmõõdik ehk altimeeter näitab kui palju oled sa treppe päeva jooksul läbinud. Samuti võimaldavad mõned aktiivsusmonitorid hinnata ka kiirendust, mis on kindla vahemaa läbimiseks sooritatud.

Jalgratturite ja pikamaa jooksjate jaoks on kindlasti oluline ka GPS funktsioon aktiivsusmonitoris, mis annab ülevaate sellest, millises piirkonnas on päeva jooksul viibitud. GPS süsteemi olemasolu puhul tuleb aga arvestada ka suurema aku kasutusega.

Mobiilirakendus

Enamik aktiivsusmonitore töötavad koos mobiilirakendusega, mis kogub kokku liikumise informatsiooni ja annab sellest hea ülevaate. Ka mobiilirakendustel on palju erinevaid lisavõimalusi, näiteks MapMyFitness rakendus annab võimaluse hinnata ka päevas söödud toidu kaloraaži. Fitbit rakendus annab aga hea ülevaate erinevate treenimisviiside efektiivsusest võrreldes näiteks joogatunni, pikamaajooksu ja korvpallimängu käigus kulutatud kaloreid ja läbitud samme.

Enamik rakendusi töötavad kõigi kolme operatsioonisüsteemiga, kuid on ka mõningaid, mis ei ühildu näiteks Windows Phonega – seega veendu enne aktiivsusmonitori ostu, et sellele sobiv rakendus ühilduks ka sinu operatsioonisüsteemiga.