Laenuori – raha ABC

Miks sa oled laenuorjuses ning milliseks see võib tulevikus sinu jaoks kujuneda? Autod, paadid, majad – see on kõikide unistus. Krediitkaardid, autoliising, kodulaen – see on reaalsus. Vaata videot, mis teeb sinule, laenuorjale, puust ja punaseks selle, kuidas on kaardid siin banaanivabariigis tegelikult mängitud.

Multifilm teeb ka 8-aastasele lapsele selgeks, mis on raha ja kes on Rothschildid. See on raha ABC, mida ei tea aga paraku enamik täiskasvanuid. Video tutvustab lihtsalt ja selgelt, miks on üldse olemas võlad ja laenud ning näitab, kuidas ja kellele raha tegelikult liigub. Samuti juhatab video sisse nii-öelda raha ajastu kui inimesed tegelesid veel käest kätte kauplemisega, mis aga pettuste tõttu viis ühise kauplemisvahendi tekkimiseni väärismetallide näol. Edasi mindi juba kavalusega kulla hoiustamisele ning tekkisid „paberilehed”, mille tagatiseks oli kuld.

Mida aeg edasi, seda kavalamaks muutusid ahned pankurid. Sellega pandi alus suurimale orjandussüsteemile universumis. Devalveerimisega langenud raha väärtuse arvelt kasvatati enda kukrut ja seda kuni tänase päevani, mil eksisteerib nn maailmaeliit.

Multifilmis näidatakse ka tavakodaniku naiivsust panganduse suhtes. Samuti, miks parim äri maamunal on raha laenamine, sest tegemist on pelgalt paberilehega, mida saab ilma mingisuguse tagatiseta juurde trükkida.

Vaadates tänast eluolu, tekib küsimus, mis jääb üldse üle ühel noorel, kes alles alustab elu. Puu all ju ei maga? Eks lugeja ise otsustab, kuidas individuaalselt olukorrale läheneda, aga loodan, et multifilm suutis näidata raha tõelist olemust.

Eestikeelsete subtiitritega videot näed siit.

Allikas: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tGk5ioEXlIM#at=14

Be the first to comment

Leave a Reply