Nelikümmend aastat ühiskonnast eemal

Nelikümmend aastatIsa ja poeg leiti Vietnami sügavatest metsadest nelikümmend aastat pärast seda kui nad Vietnami sõja ajal kadunuks jäid. Ho Van Thanh ja tema poeg Ho Van Lang põgenesid enda kodust kui pommiplahvatus tappis kolm nende pereliiget.

Isa ja poeg leiti sügavast metsast kohalike elanike poolt, kes Vietnami Quang Ngai maakonnas Tay Tra piirkonnas küttepuid varumas käisid. Teisipäeval veendusid ametivõimud selles, et kadunud isikud olid 82-aastane Thanh ja 41-aastane Lang.

Mees elas Vietnami sõja ajal vaikselt ja puutumatult enda perega väikeses külas nimega Tra Kem. Ühel päeval said tema naine ja kaks poega miiniplahvatuses surma, viies mehe šokiseisundisse. Ta võttis enda kahe-aastase poja ning põgenes džunglisse, elades seal enda ehitatud puust majakeses. Neil puudus igasugune kokkupuude teiste inimestega.

Isa ja poeg jäid ellu puuvilju korjates, jahti pidades ning maisi kasvatades. Nad kandsid puusade ümber puutüvest valmistatud pükse ning elasid viie meetri kõrgusel asuvas puuonnis.

Kui laastajad nägid kahte „džungli-meest”, andsid nad otsekohe kohalikele ametivõimudele sellest teada. Ametnikud panid kokku meeskonna ning asusid meestele jälile. Pärast viietunnist otsingut olid isa ja poeg leitud. Isa suutis vähesel määral rääkida etnilise vähemuse kori keelt, kuid poeg teadis vaid mõnda üksikut sõna. Isa ja poeg on suunatud arstlikule ülevaatusele, et nad saaksid tagantjärele tasapisi ühiskonda sulanduda.

Allikas: http://news.naij.com/43029.html

Foto: http://img.naij.com/n/02/e/article-2386849-1b34ff83000005dc-540_634x650.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply