Üldjuhul toob sääsehammustus endaga kaasa hulganisti vandumist ja pidevat kratsimist. Mõned on enda kurjad keeled eemale jätnud ning uurinud, mis täpselt ikkagi juhtub kui sääsel õnnestub inimese naha alla pääseda. Tänu Pasteuri Instituudi uurijatele Pariisis on meil täna sääsehammustusest parem visuaal.
Nende filmitud video näitab, kuidas sääse pruunikas suu liigub inimese naha all ringi, otsides õiget ja sobivat veeni. Kõige hämmastavam on see, kuidas sääse suu võib olla vägagi painduv. Videos on näha, kuidas suu pidevalt edasi-tagasi liigub ning paindub paremale ja vasakule, et leida enda jaoks just see õige veen, millest verd imeda. Selline paindlik teguviis aitab sääsel veeni otsida suuremalt raadiuselt, ilma et ta peaks enda suu nahast välja võtma ja uuesti hammustama.
James Logani, kes on sääskede uurija Londoni Hügieeni ja Troopilise Meditsiini Koolis (London School of Hygiene and Tropical Medicine), sõnul ei tulnud sääskede painduv suu uurijatele üllatusena. Küll aga oli selle nägemine töös enneolematu.
Hoiatus! Video võib nii mõnelegi vaatamiseks ebameeldiv olla.
Allikas: The Verge
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.