Lahutatud inimesed surevad suurema tõenäosusega õnnetuse tagajärjel

Lahutatud inimesedNagu ühine rahakott ja õhtul voodis kaisutamine poleks veel piisav põhjus, miks on hea abielus olla. Uue uuringu kohaselt surevad abielus olevad inimesed õnnetuste tagajärjel ka väiksema tõenäosusega kui lahutatud inimesed.

USA Pennsylvania Ülikooli sotsioloogid uurisid, kuidas sotsiaalsed suhted ja sotsiaal-ökonoomiline olukord eluiga mõjutavad. Nad leidsid, et lahutatud inimestel on võrreldes abiellunutega kaks korda suurem tõenäosus õnnetuse tagajärjel surra.

Uuringus võrreldi üle miljoni täiskasvanud inimese andmeid, kes on õnnetustesse sattunud. Erilist tähelepanu pöörati tegurile, kas inimesed olid abielus või lahutatud. Leiti, et abiellunud inimesed surevad vähem õnnetuste tagajärjel. Lisaks lahutatud inimestele surevad ka madala haridustasemega inimesed tihedamini õnnetuste tagajärjel.

„Kõrgelt haritud inimestel on suuremad sotsiaal-ökonoomilised ressursid, mida õnnetuste ennetamiseks kasutada,” ütles uuringu läbi viinud Justin Denney. „Abiellunud inimestel on kaaslase näol olemas positiivne tugi, kes aitab õnnetusi ära hoida ja pakub hädaolukordades tuge,” lisas ta.

Tegemist ei ole esimese korraga, kui uuringud tõestavad ja kinnitavad abiellumise kasulikkust. Käesoleva aasta alguses Soomes läbiviidud uuringu käigus leiti, et abielu vähendab südameataki riski. Lisaks on abielus olevatel inimestel väiksem tõenäosus enneaegselt surra.

AllikasHuffington Post

Foto: i.huffpost.com/gen/1435901/thumbs/n-AMBULANCE-large570.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply