Hiinlane Zheng Chunhui veetis kannatlikult ligi neli aastat üle 12 meetri pikkuse puulõiketeose kallal. Mõned päevad tagasi tituleeriti see Guinnessi rekordite raamatu esindajate poolt ka maailma pikimaks puulõiketeoseks.
Hiina puumeistrite töö on tuntud üle kogu maailma ning nende traditsioonid puuraiumise vallas on kestnud läbi sajandite. Seetõttu ei tohiks tulla üllatusena, et Hiina puutöölised on saanud hakkama niivõrd erilise teosega, millesarnast maailmas veel seni nähtud ei ole.
Hiinlane Zheng Chunhui lõi erilise puuskulptuuri, mis on lõigatud enam kui 12 meetri pikkuse maharaiutud puutüve sisemusse. Andekas kunstnik veetis selle teose juures ligikaudu neli kannatlikku aastat. Tulemus on igatahes imeline ning kujutab Hiina kuulsat maali „Mööda jõge Qingmingi festivali ajal”. Need, kes seda puutööd näinud on, ütlevad, et seda pole võimalik sõnadesse panna, vaid seda tuleks enda silmaga näha. Tegemist on tüve sisemusse lõigatud looga, mis on kujutatud sama põhjalikult ja detailselt nagu maalil. Teosel on suurepäraselt näha elamuid, sildu, puid, voolavat jõge, paate ja 550 inimkuju.
Puumeistri vaev sai tasutud ka Guinnessi rekordite raamatu esindajate poolt, kes märkisid töö kui maailma pikima puulõike ühe meistri poolt. Esindajad kinnitasid käesoleva aasta 14. novembril rekordpikkuseks 12,286 meetrit (laius 2,401 meetrit ja kõrgus 3,075 meetrit). Praegu on meistriteos eksponaadiks Pekingi Palee muuseumis.
Vaata pilte meistriteosest siit, siit ja siit.
Allikad: www.chinanews.cn, www.thisiscolossal.com, www.thedailymail.co.uk
Foto: www.news.bbcimg.co.uk/media/images/71117000/jpg/_71117082_sculpture.jpg
Leave a Reply
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.