Moskvas saab olümpia eel metrooga tasuta sõita

Moskva olümpia eelTallinnas on saanud ühistranspordiga tasuta sõita juba ligi aasta aega. Moskvas otsustati aga 2014. aasta Sotši olümpiamängude eel pakkuda soovijatele võimalust saada tasuta pilet 30 küki eest.

Alles see oli, kui Tallinnas korraldati linnavalitsuse poolt elanike hulgas referendum, kas muuta ühistransport priiks või mitte. Nüüdseks oleme bussides, trollides ja trammides tasuta sõitnud juba aasta aega. Kui Tallinnale eeskujuks olnud Belgia linn Hasselt pidi olude sunnil tasuta sõidud lõpetama, siis Moskvas kasutati esimest korda uudset lahendust, kuidas reisija pileti eest maksta saab.

Järgmise aasta veebruarikuus algavad Venemaal Sotšis olümpiamängud ning kogu riik on juba praegu mitmetesse üritust promovatesse ettevõtmistesse haaratud. Nii on olümpiatulega tõrvik isegi ära käinud põhjapoolusel ja kosmoses. Üks uudseim äsjase kampaaniaga seotud ettevõtmine on aga Moskva Võstavotšnaja metroos avatud eriline aparaat, mille abiga on inimesel võimalik metroos tasuta reisida. Astudes märgiga tähistatud alale, hakkab masin koos enda sees oleva kaameraga lugema inimeste tehtud kükke. 30 kükiga loetakse pilet tasutuks. Mis on aga sellise suhteliselt jabura asja mõte? Loomulikult on see seotud Sotšis korraldatavate olümpiamängudega, mida ilmestavad ka logod aparaadil.

„Me tahtsime, et olümpiamängud poleks meelelahutuslik üritus, mida vaid televiisori vahendusel jälgida. Käimasolevate aktsioonidega loodame kaasata rahvast rohkem tervisespordiga tegelema,” sõnas Venema Olümpiakomitee president Aleksandr Žukov. Olgu mainitud, et harjutus, mida sõidu eest tasumiseks sooritada tuleb, aitab inimesel põletada nii kaloreid kui ka treenida tervet keha. Seega on tegemist küll väikese, ent siiski arvestatava panusega enda tervise heaks.

Avamisel korraldatud promoüritusel tegid aparaadi ees kükke kaks vene olümpiasportlast, iluvõimlejad Aleksei Nemov ja Jelena Zamolodžikova. Paraku ei saa kohalikud sellist lõbu endale pikalt lubada, sest tegemist on vaid ajutise aktsiooniga, mis lõppeb ära vähem kui kuu aja pärast.

Allikad: www.nbcnewyork.com, www.forbes.com, www.nydailynews.com

Foto: www.wsj.net/public/resources/images/BN-AI235_squats_E_20131108102059.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply