Poiss, kes võib end lõhki süüa

Poiss, kes võib end lõhki süüa23-kuune Geezer Buxton kannatab raske Prader-Willi sündroomi all. Selle haiguse all kannatajad tunnevad pidevat nälga ja võivad end sõna otseses mõttes surnuks süüa.

Kunagi peeti ülesöömist üheks surmapatuks. Kuningakodades peetud lauad olid alati lookas kõigest heast ja paremast. Inimesele, kes kannatab haruldase Prader-Willi sündroomi all, võib selline peolaud aga surmavaks osutuda.

Inglismaal elav 23-kuune Geezer Buxton on täielikult enda vanemate pideva hoole all, sest tal on Prader-Willi sündroom (PWS), mis tähendab, et poiss on pidevalt näljane. Tõenäoliselt ütleks enamik inimesi, lapsele tulebki süüa anda, aga paraku ongi probleem selles, et kui pisikese poisi käeulatusse satuks mingitki toitu, siis võiks ta end sõna otseses mõttes lõhki süüa, sest poiss ei saa aru, millal tal küllalt saab.

Inglismaal kannatab PWS-i all üks laps 15 000-st. Need lapsed võivad süüa kolm kuni kuus korda rohkem kui tavalised lapsed ning nõuda ikka veel lisa. Lisaks söömishäirele võib esineda ka psüühilisi ja emotsionaalseid väärarenguid. Sündroom pole küll surmav, kuid sellele puudub igasugune ravi ning aastatega probleemid ainult süvenevad.

Geezeril, kes on enda nime saanud Black Sabbathi basskitarristi Geezer Butleri järgi, diagnoositi PWS juba kolm nädalat pärast sündi. Ta tundus võrreldes teiste vastsündinutega palju loium ning praegu on ta ligi kaheaastase poisina alles alustanud roomamist ja öelnud enda esimese sõna. Poisi vanemad, 43-aastane Michelle ja 39-aastane Craig, on mures selle üle, et täiskasvanuna saab poisi iseseisev elu väga raske olema. Vanemad on otsinud haiguse kohta laialdaselt informatsiooni ning kohtunud ka teiste sama haiguse all kannatavate laste vanematega. Perekonnad, kus kasvab PWS-i all kannatav laps, peavad leppima tõsiasjaga, et lapse üle peab olema pidev ja põhjalik järelevalve, sest tema kätte ei tohi sattuda ilma eesmärgita ühtegi toiduainet. Vahel võib olukord minna isegi nii hulluks, et PWS-i all kannatav inimene hakkab sööma kõike, mis ette juhtub (paberit, muru vms).

„Loodetavasti on tulevikus Geezeril kaaslane, kes tal pidevalt silma peal hoiab. Igatahes elame praegu hirmus, et kui meie pesamuna piiri ei pea, võib ta magu ülesöömisest lõhkeda,” nentis ema Michelle. Kõigest hoolimata on poole kohaga meditsiiniõena töötav kolme lapse ema Michelle positiivse ellusuhtumisega ja loodab, et poisi elu saab olema õnnelik.

Allikad: www.parentdish.co.uk, www.localuknews.co.uk, www.dailynewsen.com

Foto: http://l3.yimg.com/bt/api/res/1.2/T7FAhB9Eo.tmV1tjljpdZQ–/YXBwaWQ9eW5ld3M7cT04NTt3PTYzMA–/http://l.yimg.com/os/publish-images/lifestyles/2013-11-19/e90a0c9f-a923-4f6a-9a54-d245a3bdc8e1_Prader-Willi-syndrome-toddler-parents.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply