Maastikukujundaja leidis lehtede vahelt loteriipileti võidusummaga 1 miljon dollarit

1 miljon dollaritÕnn võib üllatada iga nurga peal. Just nii juhtus ühe ameeriklasega, kelle õuele õnn täiesti ootamatult tuli ja seda sõna otseses mõttes. Nimelt leidis mees puulehti koristades loteriipileti võidusummaga 1 miljon USA dollarit.

27-aastane Hicksville’is elav maastikukujundaja Marvin Rosales Martinez ei suutnud enda õnne alguses uskuda. Pärast 2012. aastal USA kirdeosa tabanud ja laastanud supertormi Sandy koristas mees parkides puhuriga lehti. Puulehti kokku ajades märkas mees nende vahel paberilipikut, mis lähemal vaatlusel loteriipiletiks osutus. New York Lottery eeskirjade kohaselt viis mees leitud pileti identifitseerimiseks poodi. Kuna piletit ei suudetud kindlaks teha, läks mees piletiga klienditeeninduskeskusesse, kus talle teatati, et tegemist on võidupiletiga.

Järgnes põhjalik uurimine pileti kehtivuse ja omamise õiguse üle. Asutuse esindaja Lee Parki sõnul polnud neil alust kahelda, et Martinez oleks pileti varastanud, kuna keegi ei olnud selle varguse või kadumise kohta avaldust esitanud. Sellest hoolimata pidi Martinez eeskirjade järgimiseks veel aasta aega ootama, et ise pileti ja võidusumma omanikuks saada. Kuna aasta jooksul ei esitatud ühtegi nõuet, saigi mees pileti koos miljoni dollari suuruse võidusummaga. Pärast maksude tasumist kujunes mehe võidusummaks 515 612 USA dollarit.

6-aastaselt El Salvadorist New Yorki elama kolinud härra ei soovinud vahetult meediaga suhelda, kuid teatas, et jagab süllekukkunud õnne enda perega. Suurest summast hoolimata ei viska mees aga leivateenimist nurka ning töötab nagu varemgi kuus päeva nädalas.

Mehe ema Maria Martinez sõnas: „Poeg ütles mulle, et ta on elanud siin riigis 20 aastat ja pole varem maast isegi 100 dollarit leidnud, rääkimata siis miljonist!” Lisaks lausus Maria, et on õnnelik selle üle, et poeg ei kuulanud ema sõna, kui viimane soovitas pileti puruks rebida ja ära visata. Tõesti, sellist summat ei tahaks keegi naljalt ära visata!

Allikad: WPTV, MSN News, NewsMax

Pilt:http://assets.nydailynews.com/polopoly_fs/1.1559629.1388214643!/img/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/landscape_635/lottery28n-10-web.jpg

 

Be the first to comment

Leave a Reply