Massimeedia on välja suremas

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OLeH6-zV5GE

Massimeedia on välja suremas peaaegu sama kiiresti kui jälgijate üleüldine usaldus selle vastu. Alternatiivsed uudised on nüüd tõusuteel nagu fööniks massimeedia järelejäänud tuhast. Alanud on uue meedia ajastu.

Selline järeldus ei põhine pelgalt ühel analüüsil või tohutul hulgal lugejatel ja vaatajatel, keda igapäevaselt näeme oma tõeannuse kättesaamiseks aina enam üle minemas alternatiivsetele veebilehtedele. Tegelikkuses on peavoolumeedia hajumist jälgitud juba pikemat aega. Erinevad arvamusküsitlused on kinnitanud informatsiooni vahetu ülekandmise puudumist nii USAs kui ka mujal maailmas. Küllap ei tule see enam kellelegi suure üllatusena, sest teadsime juba enne Snowdeni-saagat, et NSA on meid kogu selle aja jooksul jälginud.

Oluline on see aga uudiste tuleviku seisukohalt. Videos räägib sellest lähemalt alternatiivuudiste tõusev täht Sayer Ji leheküljelt GreenMedInfo. Suhteliselt uued leheküljed nagu Story Leak ja GreenMedInfo kogevad igapäevaselt oma lehtedel rekordliiklust, mis näitab, et inimesed janunevad informatsiooni järele nagu ei kunagi varem.

Me elame ajastul, kus üksainus lugeja võib oma nutitelefoniga ületada kogu New York Timesi lugejaskonna. Alates käesolevast aastast on tõest saanud kõige viiruslikum žanr, samal ajal kui massimeedia loputab meid endiselt samade vanade stsenaariumite ja ettekirjutatud lugudega. Ja seda sõna otseses mõttes. Vaadake kas või seda videot, et näha, kui võltsid ja pealesurutud on meile söödetud igapäevased uudised. Telekanal telekanali järel loetakse meile ette sama teksti.

On aeg ärgata ja hakata iseenda uudiste kogujaks ja vahendajaks, toetades neid alternatiivmeedia lehekülgi, millel puudub kõrgem kontroll, ning täita see tühimik, mis on tekkinud massimeedia kokkuvarisemisega. Tõelised inimesed on palju võluvamad kui käsikirja lugevad hüpiknukud.

Allikas: http://www.storyleak.com/verdict-is-in-mainstream-media-is-dead

Be the first to comment

Leave a Reply