Mees otsustas toituda ainult poodide äravisatavatest toidujäätmetest

Rob GreenfieldAmeeriklane Rob Greenfield otsustas eksperimendi käigus toituda ainult poodide äravisatavatest toidujäätmetest, et pöörata avalikkuse tähelepanu liigsele toidu raiskamisele.

On teada, et poed viskavad tavaliselt toidu ära pärast seda, kui need on ületanud „parim enne” tähtaja. Mõnes riigis on sama päeva „parim enne” märgitud toodete müük eeskirjadega suisa keelatud, kuigi üldjuhul kõlbavad need söömiseks veel päev-kaks hiljemgi.

San Diegost pärit 27-aastane seikleja Rob Greenfield otsustas enda peal läbi viia eksperimendi, mille käigus toitus mees vaid poodide äravisatavatest toidujäänustest. Eksperimendi eesmärk oli pöörata tähelepanu ameeriklaste meeletule toiduraiskamisele. Nimelt visatakse USAs aasta jooksul prügimäele rohkem kui 165 miljoni dollari eest toitu.

Eksperimendi käigus valmis mehest nädala jooksul tehtud videofilm „One Week – 21 Delicious and Nutritious Dumpster Meals”, kus mees näitab, kuidas toidujäätmetest on võimalik kõht korralikult täis saada. Mehele on ette heidetud, et selline käitumine on võigas ja ebameeldiv, kuid Robi sõnul on asi pigem suhtumises. „Ma ei soovita ega propageeri sellist elustiili või teguviisi, kuid tahan, et inimesed mõtleksid enne, kui toidu minema viskavad,” rääkis Rob.

Eksperimendi lõpus korraldas mees enda sõpradele-tuttavatele peo, kus joogid ja kolmekäigulised söömaajad olid valmistatud poodide konteineritest saadud toidujäätmetest. Teadete kohaselt keegi sellel peol toidumürgitust ei saanud.

Allikad: www.youtube.com, www.foxnews.com, www.foxbangor.com, www.wwmt.com

Pilt: www.blog.greenfieldadventures.org/wp-content/uploads/2013/08/Rob-Food-1024×682.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply