Prantsuse tudeng müüb soovijatele värsket õhku purgis

Värske õhk purgisPrantsuse tudeng otsustas hakata pakendama värsket õhku ning müüb seda nüüd soovijatele plekkpurgis. Kõlab veidralt? Idee osutus aga niivõrd populaarseks, et kolme nädala jooksul esitati rohkem kui 1000 tellimust.

Pidevad maksu- ja hinnatõusud tekitavad inimestes rahulolematust. Sageli kuuleme öeldavat „Hea, et me veel õhku tasuta hingata saame!”. Prantsusmaal otsustas üks tudeng aga naljaviluks enda suvise kodukoha värsket õhku müüma hakata.

22-aastane Antoine Deblay pani enda idee üles internetileheküljele kisskissbankbank.com ning ei oodanud sellele suurt reaktsiooni. Huvitaval kombel sai noormees ainult positiivset vastukaja ja mõne ajaga kogunes tema ettevõtmise toetuseks ligi 1000 euro suurune summa. See ajendas noormeest enda ideed ka tegelikult ellu viima ning kogutud raha eest lõi ta kodulehekülje ja tasus pakendamise eest.

Informatsioon lekkis kohaliku meedia kaudu kiiresti ja Deblay’le hakkas üha enam tellimusi tulema. Kolme nädalaga oli tellimuste arv kasvanud 1000 ühikuni. „Ma arvasin, et heal juhul ehk tellitakse paarsada purki, kuid rohkem kui 1000 tellimust on ületanud kõik ootused,” rääkis tudeng.

Kindlasti on antud toote müümise puhul tegemist hea oskusliku kampaaniaga, sest tudeng lähenes enda toote kirjeldamisele ja sellega seotud müügipromole väga loominguliselt. Air de Montcuq on 100% orgaaniline toode ning on ideaalne, kui sul on vaja loomingulist inspiratsiooni. Samuti on tootele märgitud hoiatus „Tähelepanu! Asendamatud koostisosad! Tarbida kohe! Mitte jätta avatuna!”.

Mehe sõnul pannakse nädalas purki mitte rohkem kui 10 liitrit õhku, et ka Montcuqi jääks alles piisavalt palju puhast ja värsket õhku. Purgi hinnaks on 5,50 eurot, millele lisandub saatmiskulu.

Kindlasti lisab antud tootele müügiedu juurde ka väike riukalik asjaolu. Nimelt hääldavad prantslased keeleliste iseärasuste tõttu paljudel kordadel Montcuqi kogemata „moncul’ina”, mis eesti keeles tähendab „minu taguots”.

Allikad: www.businessinsider.com, www.airdemontcuq.fr, www.freshgrads.sg, www.thelocal.fr

Pilt: cdn29.elitedaily.com/wp-content/uploads/2013/12/montcuq-600×300.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply