Rumeenia noormees ehitas legodest õhumootoril sõitva elusuuruses auto

Legodest autoRumeeniast pärit teismeline noormees ehitas austraallasest ettevõtja abiga legoklotsidest valmis reaalselt sõitva auto, mis arendab kiirusena välja kuni 19 km/h.

Teismeline Rumeeniast pärit noormees Raul Oaida ja austraallasest ettevõtja Steve Sammartino koostööna valmis 500 000 legoklotsist ehitatud auto, mis suudab sõita kuni 12 miili ehk 19,3 kilomeetrit tunnis.

Kuna tehnoloogiahuvilisele Steve’ile meeldib koostöös noorte andekate leiutajatega katsetada uusi innovatiivseid lahendusi, postitas mees sotsiaalmeediasse selleks üleskutse. Paljude vastuste seast jäi mehele silma Raul Oaida idee, mis pakkus välja ehitada elusuuruses sõitev legoauto. Käed löödigi kokku ning koos loodi projekt nimega „Super Awesome Micro Project”. Projekti käigus ehitati õhumootoril sõitev auto, millel on 256 kolbi, uksed, istmed, rool, kusjuures masina kõik osad on tehtud legoklotsidest. Sõiduvahendi valmimine võttis aega poolteist aastat ning sellele kulunud summa küündis ligikaudu 14 600 euroni.

Ettevõtja soovis auto enda kodumaale Austraaliasse tuua ning nüüd sõidabki masin ringi Melbourne’i eeslinna vaiksetel tänavatel. „Sõiduki mootor on väga õrn, just nagu selle kere!” nentis Sammartino ning lisas: „Viimase nelja nädala jooksul olen olnud kaelani töös legodega ning mu käed on sellest juba hellad. Lähiajal ma sarnaseid projekte kindlasti ette võtma ei hakka.”

Vaata videot legodest loodud autost siit.

Allikad: www.people.com, www.geek.com, www.youtube.com

Pilt: www.be-street.com/wp-content/uploads/2013/12/check-out-this-full-scale-air-powered-lego-hot-rod-2-545×363.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply