Mees töötas 2013. aastal igal nädalal uuel töökohal

Igal nädalal uus töökohtPärast endaga juhtunud õnnetust otsustas 29-aastane Suurbritanniast pärit Matt Frost enda elu muuta ning viia läbi eksperiment endale sobivaima töö leidmiseks. 52 nädala jooksul töötas mees 52 erineval töökohal.

Töötuse olukord võiks alati parem olla, isegi kui selle protsent on madal. Ihaldatud töökohale pääsemiseks tuleb sageli läbida tohutu kadalipp erinevaid vestlusi, meeskonnamänge ja spetsiaalseid ülesandeid. Suurbritannias proovis üks mees 2013. aasta jooksul igal nädalal teha erinevat tööd, et lõpuks neist endale sobivaim leida.

Poolteist aastat tagasi otsustas Matt Frost pärast temaga juhtunud õnnetust kauplusejuhataja ametikohalt lahkuda. Ta tahtis enda elu täielikult muuta, otsides endale meelepärane uusi väljakutseid pakkuv töö. „Pärast minuga juhtunud õnnetust ei teadnud ma, kuidas enda eluga edasi minna,” nentis mees. „Ma usun, et selline ummikusse jooksmine võib ühel hetkel paljusid tabada,” lisas ta.

Seetõttu otsustas Matt enda peal läbi viia eksperimendi, mis tähendas, et 2013. aasta jooksul proovib mees paljusid erinevaid ameteid. Aasta jooksul kogunes tal loendatuna kokku 52 erinevat ametit, mida mees enda nahal katsetas. Loomulikult oli ta selleks eelnevalt valmistunud ning kogunud piisavalt raha, et ennast eksperimendi ajal mugavalt ära elatada.

„See on arvatavasti kõige erilisem, kuid samas ka kõige raskem asi, mida ma enda elus teinud olen,” sõnas Frost. „See pole minu jaoks olnud glamuurseim aasta, kuid olen istunud nii ettevõtete juhtide mugavatel diivanitel kui ka sõitnud kõige odavamate bussidega. Ma ei kurda, kuid kõike kokku sobitada on olnud küllaltki keeruline.” Tema silmapaistvaimate töökohtade hulka kuulub tuntud saatejuhi Philip Schoefieldi personaalseks assistendiks olemine kui ka kuulsa lauljatari Jessie J isikliku fotograafi ametipost Eden Project kontserdi raames. Samas proovis mees end teostada veel näiteks sepa, pitsakulleri, baariteenindaja, muuseumikuraatori, kinnisvaramaakleri, politseiniku, ehitaja, disaineri ja ülikoolilektorina. Kõigest hoolimata meeldis mehele enim töötada arvutimängude vallas, kus ta varsti endale ka meelepärase töö leida loodab. Kogu palgatulu kõikidel ametipostidel viibitud tööpäevade eest annetas Matt iga nädala lõpus heategevuseks.

Allikad: www.oneweekjob.com, www.metro.co.uk, www.plymouthherald.co.uk

Pilt: www.westernmorningnews.co.uk/images/localworld/ugc-images/276272/Article/images/20375050/5663138-large.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply