Mehhiklased saavad maalõhkuja abil pilvelõhkuja

MehhiklasedTuleviku kõrghooned pööratakse pea peale ning elanikud peavad harjuma elama ja töötama sügaval maa all. Mehhiko arhitektid on valmis ehitama maa alla tervelt 65 korrust.

Rühm Mehhiko arhitekte otsustas anda oma uuele projektile nimeks Earth Scraper – maalõhkuja. Neil on idee ehitada Mexico keskväljaku Plaza de la Constitutioni alla 300 meetri sügavune tagurpidi pilvelõhkuja. Kogu see suur kaadervärk on nähtav labi paksu klaasi, millega väljak kaetakse.

Ülemised kümme korrust on ette nähtud Mexico linna asutanud asteekide muuseumi jaoks. Kõige alumised korrused üüritakse välja kontoriteks. Hoone iga kümnes korrus on puhke- ja haljasala. Taimed puhastavad õhu mürkainetest ja varustavad maalõhkujat hapnikuga. Taimede kasvuks vajalik päikesevalgus tuuakse vajadusel kohale valguskaablitega. Maalõhkuja sisemusse on plaanitud suur, hoone üheksal korrusel laiutav kaubanduskeskus. Praegu keskväljakul asuv metroojaam kavatsetakse uue maalõhkujaga liita, jaamast saab ühtlasi ka maalõhkuja peasissekäik. Arhitektid plaanivad hoone veevajaduse katta põhjavee abil, osaliselt plaanitakse ka reovett taaskasutada. Maalõhkujasse on planeeritud ka liikuvate tunnelite võrk, mis aitab inimestel hoones pikemaid vahemaid läbida.

Arhitekt Esteban Suarez, projekti üks eestvedaja, arvab, et maa alla ehitamine on keeruline ja kallis ning see saab toimuda vaid erandkorras. Eelkõige võiks see tema hinnangul saada teoks ajaloolistes kesklinnades, kus kehtivad ranged ehituspiirangud. Kui Imeline Teadus küsis, kuidas leevendada inimeste maa all elamise hirmu, ütles Suares, et need probleemid võib lahendada läbimõeldud disain, mis muudab maalõhkuja meeldivaks paigaks. “Näiteks võib kõik alad ühendada suure valgusküllase haljasalaga,” lisas Suares.

Mehhiko kohta veel:

Mehhiko, ametlikult Mehhiko Ühendriigid, on föderaalne konstitutsiooniline vabariik Kesk-Ameerikas. Mehhiko föderatsioon koosneb 31 osariigist ja eraldiseisvast Mexico City Föderatiivsest Ringkonnast.

Riigi pindala on 1 964 375 km² ja rahvastikuarv 115,296,767 (2013. a).

Allikas: Imeline Teadus, Vikipeedia

Pilt: http://live.imelineteadus.ee/images/publicationimages/2c7bc049-f7f9-49ac-8254-b016557bd860.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply