Mida teada akende pesemisest

akende pesemine

Akende pesemine ei ole raketiteadus. Tegu on koristustööga, millega saab tõenäoliselt hakkama iga inimene. Küsimus on aga selles, kas aknapesu on see, mida iga inimene ise tegema peaks. Selleks, et tulemus oleks korralik ja ka püsiv, on vaja üksjagu vaeva näha. Alustame vajalikest vahenditest.

Unusta ajalehed ning lappideks lõigatud särgid

Suvalise kaltsuga pesemine ja ajalehenutsakaga hõõrumine võib akna hoopis mustemaks teha kui see algul oli. Aknapesuks vajalikud vahendid on kindlasti korralik aknapesur – eriti hea, kui see on teleskoopvarrega – või mikrofiiberkangast lapp ning spetsiaalne kuivatuskumm. Olenevalt akna mustusastmest, peaks pesuvette lisama ka puhastusvahendit.

Akende pesu ei saa teha päris suvalisel ajal. Talvel ja sügisel, kui kõige rohkem kodus ollakse, ei ole mõtet aknapesu peale aega kulutada. Vesi kipub ära külmuma ning miinuskraadid ei muuda tegevust sugugi lihtsamaks ega mugavamaks. Kõige parem on aknaid pesta hiliskevadel või varasuvel. Lisaks aastaajale peaks jälgima, et aknapesu võetaks ette tuulevaiksel, ent mitte lauspäikesega päeval.

Akende pesu Tallinnas ja mujalgi

Kui jõuda pesemiseni, ei saa alustada klaaside nühkimisest, vaid esmalt tuleks ette võtta kõik muu: aknaraamid, aknalauad, tihendid ja kui on, siis räästaplekk. Keskendudes ainult klaaside pesemisele, on mustus üpris ruttu tagasi.

Tõesti, aknapesu ei ole keeruline, ent miks ennast sellega vaevata, kui vaba aega saaks kasutada hoopis paremal moel? Akende pesu hind ei ole sugugi nii kallis nagu arvatakse. Ettevõtteid, kes pakuvad aknapesu Tallinnas ning teistes linnades, on rohkelt ning kui on võimalus ilusat ilma milleski paremaks kasutada, tasub teenuse tellimine kindlasti ära.