Nii näeb välja planeet Maa Saturni rõngaste taustal

Saturni rõngaste taustalAvalikkuseni on jõudnud esimesed pildid planeet Maast Saturni rõngaste taustal. Meie sinine planeet. Lihtsalt imeline vaatepilt.

19. juulil pildistas kosmoselaev meie koduplaneeti Maa 9,5 astronoomilise ühiku (1 421 179 771 650 kilomeetri – toim) kauguselt vaatamaks kuidas paistab Maa Saturni rõngaste taustalt. Sel päeval paluti inimestel välja minna ning naeratada kaamerasse (ehk taevasse).

Tänaseks on ka esimesed pildid jõudnud meieni. Vaata imelist galeriid siitSiin on pilt, kus Maa kõrvalt paistab ka Kuu.

Need on hämmastavad ning erilised pildid planeet Maast. Ajaloos on ainult kolmel korral Maad pildistatud Päikesesüsteemi äärealadelt, kuid igal korral on nähtav märkamatu sinine täpp – meie kodu. See annab meile uue perspektiivi ning reaalse teadmise sellest kui väike ikka on meie planeet ning kui suur on universum.

Kosmoloogi Carl Sagani mõtted kui ta nägi esimest pilti Maast kaugelt Päikesesüsteemist:

Vaata uuesti seda täppi. See on seal. See on meie kodu. Need oleme meie. Seal on kõik, keda me armastame, kõik, keda me teame, kõik, kellest me eales kuulnud oleme, iga inimene on seal elanud. Kogum rõõmust ja kannatusest, tuhandetest religioonidest, ideoloogidest ja majanduslikest teooriatest, igast jahtijast ja laastajast, igast kangelasest ja argpüksist, igast elusolendist ja tsivilisatsiooni hävitajatest, igast kuningast ja talupojast, igast armunud noorest, igast emast ja isast, abivalmis lastest, leiutajatest ja avastajatest, igast õpetaja moraalidest, igast korrumpeerunud poliitikust, igast “superstaarist”, igast “kõrgeimast liidrist”, igast pühakust ja patusest meie liikide ajaloos, kus iga tolmukübeke hõljus päikesekiires.

Allikas: The Verge

 

Be the first to comment

Leave a Reply