Oculus Rift: seade, mis toob virtuaalreaalsuse hirmutavalt lähedale

Oculus RiftEi ole need Google’i prillid ega Apple’i saladuslik käekell, mis järgmisena maailma muudab. Revolutsioon on juba kohal ning kogub päev-päevalt aina enam populaarsust. Saage tuttavaks Oculus Riftiga!

„Oculus Rift on mängimiseks mõeldud arvutiga ühendatav pähekäiv seade, mille ülesanne on hägustada virtuaalmaailma ja reaalsuse piire. Idee sai alguse Palmer Luckey vanemate garaažist. Luckey tahtis idee kiirelt turule tuua ning seetõttu otsustas ühisrahastussaidi Kickstarteri kasuks. Ametlik projekti rahastamine algas 1. augustil 2012. Projekti elluviimiseks oli vaja koguda 250 000 USA dollarit ning see täitus vähem kui 24 tunniga. Enamgi veel, projekti lõpuks koguti kokku üle 2,4 miljoni dollari.

Hetkel on sellest riistapuust väljastatud vaid test-versioon, mis on antud proovimiseks erinevatele inimestele. Ka eestlaste seas YouTube’is palju populaarsust kogunud HDTanel sai seadmele näpud külge ning „lasi sel heal maitsta” (vaata tema reaktsiooni siit).

„Just siis, kui oled suutnud vaatepildiga ära harjuda, lähevad põlved nõrgaks ning koged midagi enneolematut. Virtuaalsete kujutiste abil suudetakse sinu aju sedavõrd hästi petta, et sisekõrva kuulmiselund, mis vastutab ka tasakaalu eest, ajab su kõikuma. Olin positiivselt üllatunud,” kirjutab Kahvel.

Oculus Rifti puhul paneb vapustama fakt, et see pole veel masstoodanguski kui juba vallutab maailma. See on suurepärane algus virtuaalreaalsuse lähemaletoomisega. Ehk „Matrixi”-taolise kogemuse saavutamine polegi enam nii kaugel tulevikus.

Allikad: KahvelKotaku

Foto: Business Insider

Be the first to comment

Leave a Reply