Odavad spordiriided ja aktiivsusmonitorid – kust leida?

spordiriided

Kevadised ilmad on varsti käes ning taas saab alustada treeningutega õues. Sportimiseks on olulised õiged riided ja mugavad jalanõud. Spordivarustuse juurde võiks kuuluda ka aktiivsusmonitor või spordikell, mis jälgib kehalist aktiivsust ja aitab treeninguid hinnata. Spordiriided peavad sobima nii spordialaga kui ka kandjaga. Siseruumides ja välitingimustes treenimiseks tasub valida erinevad spordiriided ja pidada silmas vastavust ilmastikuoludele. Kuidas leida odavad spordiriided, mis on vastupidavad? Miks on aktiivsusmonitor vajalik harrastussportlasele?

Soodsad spordiriided, mis sobivad treeninguks

Kvaliteetne treeningvarustus võib tunduda kallis, kuid hoides silma peal sooduspakkumistel, on võimalik soetada spordiriided odavamalt. Hansaposti e-poes on lai valik hea hinnaga spordiriideid erinevateks treeninguteks. Soodsad spordiriided, mis on valmistatud kvaliteetsest materjalist, on vastupidavad ja  sobivad pikaajaliseks sportimiseks.

Välitreeninguks tuleb valida spordiriided vastavalt aastaajale ja ilmastikule. Loomulikult tuleb spordiriiete valimisel lähtuda spordialast, millega tegeletakse. Iga treeningu jaoks on spetsiaalsed spordiriided, mis tagavad maksimaalse mugavuse ja liikumisvabaduse.

Kvaliteetsed spordiriided on valmistatud materjalidest, mis lasevad nahal hingata ja ei lähe higiseks. Selliste omadustega materjalideks on näiteks Dri-FIT, CoolMax jt, mis juhivad niiskuse keha pinnalt kangale, kust see kiiresti aurustub.

Uusi spordiriideid valides tasub hoiduda  materjalidest, mis ei hinga ja on sportimisel ebamugavad.  Treeningriiete valik on lai ja on võimalik soetada ka soodsad spordiriided, mis on kvaliteetsest materjalist ja tuntud brändidelt.

Aktiivsusmonitorid aktiivsetele inimestele

Aktiivsusmonitorid jälgivad igapäevast liikumist ja on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks. Miks tasub aktiivsusmonitori kasutada sportimisel?

Lisaks päevasele aktiivsusele mõõdab aktiivsusmonitor ka unekvaliteeti ja on kasulik abivahend igale spordisõbrale, kel soov oma treeninguid ja aktiivsust hinnata.

Soodsad aktiivsusmonitorid on ideaalsed harrastussportlasele, kellele piisab üldisest liikumise informatsioonist nagu näiteks sammude arv, südame löögisagedus, läbitud vahemaa ja kulutatud kalorid. Tõsisemal sportlasel tasub soetada spordikell, millel on detailsete spordirežiimide abil võimalik saada põhjalik ülevaade oma treeningutest . Nutikellad on aktiivsusmonitori ja spordikella funktsioonidega ning võimaldavad kasutada nutitelefoni rakendusi, näiteks saada randmele teavitusi kõnedest või kuulata muusikat.

Vali aktiivsusmonitor vastavalt enda treeningule ja sellele, millist infot soovid saada. Paljude erinevate brändide aktiivsusmonitorid on erinevas hinnaklassis – lähtu eelkõige funktsioonidest. Alati ei ole odavad aktiivsusmonitorid halvad, võrdle funktsioone ja mõtle läbi, mida sa tegelikult vajad. Odavad aktiivsusmonitorid aitavad mõõta igapäevast aktiivsust ja sobivad vähenõudlikule spordisõbrale. Professionaalsed sportlased peaksid eelistama lisafunktsioonidega spordikellasid, mis võimaldavad detailsemalt treeninguid jälgida.

Odavad spordiriided ja soodsad aktiivsusmonitorid on sobilikud paljudeks treeninguteks. Spordiriideid valides pööra tähelepanu funktsionaalsusele ja materjali omadustele. Vali spordivarustus vastavalt aastaajale ja  spordialale, mida harrastad. Oma liikumise jälgimiseks soeta aktiivsusmonitor või spordikell, millel on vajalikud funktsioonid erinevateks treeninguteks. Aktiivset liikumist!