Õpilase lahendus üksildusele – „sõbrapink”

SõbrapinkTeise klassi õpilane Christian Bucks teadis, et mõned tema klassikaaslased tunnevad ennast vahetunni ajal üksikult ning ta otsustas selle vastu midagi teha. Poisi lihtne, aga äärmiselt südantsoojendav idee oli paigaldada mänguväljakule „sõbrapink”.

„Sõbrapink” on koht, kus üksikud õpilased seltskonda otsida saavad. Pink on värvitud kutsuvates ja erksates värvides. 12-aastane Christian nägi sellist pinki esimest korda Saksamaal ja rääkis sellest ka enda kooli direktorile. Viimasele mõte meeldis ja ta aitas lapsel isegi pingi ja värvid valida. Poisi sõnul loodab ta selle pingiga julgustada lapsi uusi sõprussuhteid looma.

Christian Bucks ei ole ainuke õpilane, kes arvab, et kooli mänguväljakutele oleks selliseid atraktsioone rohkem vaja. Eelmisel kuul paigaldas St Catherine’i algkool enda väljakule „sõbrapingi”, et laste omavahelist sõbrunemist soodustada. Õpilased võtsid idee soojalt vastu. Kooli direktor Joanne Welch sõnas: „On meeldiv näha, kuidas lapsed üksteise eest hoolitsevad, sest paljud pikaajalised sõprused saavad alguse just kooli mänguväljakult.”

Allikas: Huffington Post

Pilt: i.huffpost.com/gen/1494251/thumbs/n-CHRISTIAN-BUCKS-BUDDY-BENCH-large570.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply