Parim õhk-vesi soojuspump sinu koju

© romaset, Getty Images via canva.com

Parim õhk-vesi soojuspump on tänapäeval turul kõige energiasäästlikum valik. Võrreldes gaasiboileritega kasutavad õhk-vesi soojuspumbad palju vähem energiat ja eraldavad vähem kasvuhoonegaase. Seega on see valik ka keskkonnasõbralik ja me kõik peaksime rohkem või vähem andma panuse oma personaalse süsiniku jalajälje vähendamisesse. 

Kuidas aga valida hetkel parim õhk vesi soojuspump ehk mida peaks kaaluma õhksoojuspumba valimisel? Vaatame lähemalt, kuidas kindlaks teha milline on parim õhk vesi soojuspump, mis on sinu vajadustele täpselt vastav.

Õhk-vesi soojuspumpade võrdlus

Võrdlust erinevate soojuspumpade vahel on oluline teha kasvõi sellepärast, et nende spetsifikatsioonidest sõltub sobivus otstarbeks, milleks sa neid vajad. Näiteks õhk-vesi soojuspump korterelamule peab ära teenindama mitme pere vajaduse ja see peab olema kindlasti võimekam ühe eramu õhksoojuspumba võimsusest.

Õhksoojuspumbad sobivad kõige paremini hoonetesse, kus on vesiküte koos vastavate radiaatoritega või põrandaküttega. Õhk-vesi soojuspump sobib ka renoveeritavatesse hoonetesse. Õhk-vesi soojuspumpa saab loomulikult kasutada ka tarbevee soojendamiseks.

Kindlasti suudavad parimad õhk-vesi soojuspumbad rahuldada ka kõige nõudlikumad vajadused. Näiteks soojuspump Daikin Altherma 3 on üks kõige efektiivsem õhksoojuspump, mis jätkab edukalt tööd ka -25° C temperatuuriga. Parim õhksoojuspump tagab seega Eesti kliimas praktiliselt igaks olukorraks sinu kodu soojuse ja samuti sooja veega varustamise. 

Õhk-vesi soojuspump elektrikulu

Kui on vaja otsustada, milline on sinu jaoks parim soojuspump, pead kindlasti arvestama ka selle elektrikuluga. Nagu juba eelnevalt öeldud, siis õhk-vesi soojuspumbad on ökonoomsed ja keskkonnasõbralikud, ammutades soojust välisõhust ja suunates selle vette kütteks ja sooja vee koduseks kasutamiseks.

Õhk-vesi soojuspumbad sobivad hästi eramajade ja korterite põhikütteks ning on 2-4 korda efektiivsemad kui tavaline elektriküte aidates seega elektriarvetelt säästa.

Parim õhk-vesi soojuspump ja selle paigaldamine

Üks suurimaid tegureid, mis võib sinu otsust mõjutada on soojuspumba paigaldus ehk mis on õhk-vesi soojuspump hind koos paigaldusega. Töö maksumus sõltub sellest, kui kaua torumehel seadme paigaldamiseks aega kulub ja kui palju ta töötund maksab. Üldiselt on parim õhk-vesi soojuspump spetsialisti poolt aga lihtsasti ja kiiresti paigaldatav.