Power Jacket MK3: koomiksist reaalsuseks

Viimastel aastatel on nende väga kõrgelt arenenud tehnoloogiaga Jaapanis välja arendatud elulise suurusega hiiglaslikke roboteid. Paraku ei suuda aga ükski Gigantur ega Gundam sealset rahvast „kaiju-rünnakute” eest kaitsta. Ehk on just see põhjus, miks Sagawa Electronics on lähendanud tühimikku reaalsuse ja fantaasia vahel, arendades välja robotilise eksoskeleti Power Jacket MK3.

123 000 USA dollari eest imiteerib Power Jacket MK3 iga sinu liigutust. Niinimetatud ülikonda hoitakse kergena tänu alumiiniumi ja süsinikkiu kombinatsioonile. Ülikond, mis on 2,5 meetrit kõrge ja kaalub 25 kg, kasutab master-slave süsteemi – rihmadega kinnitatud käed ja jalad on justkui mootoriga liigesed, mille liigutamisel aktiveeruvad ka ülikonna vastavad jäsemed. 14 täiturmootori abiga on võimalik kätega tõsta raskust kuni 15 kg, kuid ohutuse mõttes on see piiratud vaid kahele kilogrammile.

Ülikonna konstruktsioon on piisavalt robustne, et võimaldada kiiret sörki; ja käed on piisavalt delikaatsed, et võtta külmkapist muna, ilma et see puruneks. Tegemist on uudse projektiga, mis on aga arvatavasti pigem lõbus kui praktiline.

Nii kihvt kui Power Jacket ka ei oleks, on sellest valmimas juba ka suurem ja võimsam versioon. Praegu töötatakse järgmise motoriseeritud ülikonna kallal, mille kõrguseks saab olema 3,5 meetrit ja raskuseks 200 kg. Ja nagu sellest veel ei piisaks, transformeerub ülikond püstikõnnist maapealseks sõidukiks, mis on võimeline edasi liikuma kuni 80 km/h.

Allikas: http://www.gizmag.com/power-jacket-mk3-jumps-off-the-pages-of-comic-books-into-real-life/28189/

Be the first to comment

Leave a Reply