Putin: „Kui lääneriigid ründavad Süüriat, siis meie ründame Saudi-Araabiat

Putin ja SüüriaKuu alguses toimus kohtumine Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Saudi Araabia luurejuhi prints Bandar bin Sultani vahel, et arutada Süürias toimuvat. Hiljuti lekkis salajasest kohtumisest informatsiooni läbirääkimiste kohta, mille kohaselt pakkus prints Bandar Venemaale strateegilist pakti, kontrollimaks õli hinda, tootmist ja levikut kogu Euroopas. Vastutasuks soovis Saudi Araabia, et Venemaa toetaks USA ja Suurbritannia sissetungi Süüriasse.

Kuigi lekkinud informatsioon on põnev ning lisab veelgi kahtlust asjaolule, et USA ja Suurbritannia tahavad Süürias valvekoeri mängida, on palju huvitavam läbirääkimistele järgnenud ähvardus.

Prints Bandar ütles Venemaa presidendile, et võib garanteerida 2014. aasta Sotši taliolümpia turvalisuse, vihjates sellele, et olümpiamänge terroriseerida võiv tšetšeeni kuritegelik grupp on nende kontrolli all.

Tegemist oli ilmselge ähvardusega Bandari poolt, saavutamaks Putiniga läbirääkimistel konsensus, kuid prints ei arvestanud Putini iseloomu ning staatusega maailmas. Putin on endine KGB agent, kes usub, et Venemaa võiks olla maailmas domineeriv jõud, omades juurdepääsu tuumapommidele ja kartmata deklareerida välisriigile sõda. Vaevalt laseb ta mingil Saudi Araabia printsil endale pähe istuda.

Asjatundjate sõnul oli Putin ähvarduse peale maruvihane ning lubas, et kui lääneriigid peaksid ründama Süüriat, siis ründavad venelased suurte sõjaväejõududega Saudi Araabiat. Infowars teavitas eile, et Venemaa oli juba kaks sõjalaeva Vahemerre saatnud. Ei tasu ikka karu vihale ajada, kui endal pole piisavalt jõudu, et teda maha suruda.

Allikas: TopInfoPostInfowars

Foto: http://www.pittsreport.com/wp-content/uploads/2011/05/angry-bear1.jpg

Be the first to comment

Leave a Reply