Robotkoerad lahinguväljal

Robotkoerad lahinguväljalInimese parimast sõbrast – koerast – on nüüd loodud militaarotstarbeline robotvariant. Kuigi idee on veel katsetamise ja täiustamise faasis, on esimesed küllaltki eduka liikumisvõimega robotkoerad juba olemas.

USA kaitseministeeriumi alluvusse kuuluv kaitseuuringute agentuur DARPA, mille ülesandeks on uute militaartehnoloogiate väljatöötamine, on loonud õõvastava välimusega koera meenutava ilma peata roboteluka, mis suudab liikuda erinevatel maastikel, ületades takistusi ja kandes seljas kuni 180 kilogrammi jagu varustust ja piisavalt kütet, et vastu pidada 24 tundi kestev 32 kilomeetri pikkune missioon. Esmalt on robot küll mõeldud aitamaks sõduritel lisavarustust kanda, kuid kuna projekt on rahastatud militaarsektori poolt, ei saa välistada, et tulevikus ei jää ära ka näiteks roboti külge monteeritud kuulipildujad.

Esimesed robotneljajagsed töötavad küll bensiinimootoriga ning teevad umbes sama valju häält kui mootorsaag või muruniiduk, mistõttu pole nende kasutamine otseses ründeolukorras veel mõeldav.

Ühe sellise roboti ehitamine võib võtta aega ligikaudu 30 kuud ning maksta kuni 32 miljonit dollarit. Seega pole teada, kas ja millal need massitootmisesse võiksid jõuda. Esimesed prototüübid on aga juba liikvel ning pole välistatud, et kunagi tulevikus metsa seenele minnes ning kogemata militaarterritooriumile sattudes võib vastamisi sattuda just sellise robotkoeraga.

Vaata videot siit.

Allikas: IEEE Spectrum

Pilt: http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/LS3-AlphaDog6reduced-640×426.jpeg

Be the first to comment

Leave a Reply