Ronaldinho räägib enda karjäärist, mälestustest ja pidutsemisest

RonaldinhoKohvimaa pallivõlur Ronaldinho istus maha Sportsmailiga, et rääkida enda karjäärist, mälestustest ja muust jalgpalliga seonduvast. Ronaldinho sõnul on brasiillaste siht üks – võita 2014. aasta kodune MM-finaalturniir. Surve on endise FC Barcelona poolkaitsja sõnul suur, kuna meeskonna edu ei oota ainult fännid, vaid teiste seas ka riigi president ja muud kõrged tegelased.

Kas Brasiilia suudab võita 2014. aasta MM-finaalturniiri?

Brasiilia läheb igale MM-ile alati võidumõtetega ja kui võtta arvesse asjaolu, et turniir toimub kodus, siis surve on veelgi suurem. Te ei suuda aru saada, mida MM meie riigile tähendab. Mitte ainult mängijad ja fännid, vaid kogu Brasiilia annab meile mõista, et ootavad kulda. Nii president kui ka poliitikud ütlevad meile, et tuleksime tiitliga tagasi.

Kes on parim treener, kelle käe all mänginud oled ja miks?

Mul on erilised mälestused Luiz Felipe Scolariga, kuna võitsime koos 2002. aasta MM-finaalturniiri ja tegime seda ilusat jalgpalli mängides. Ta on mind koondisesse tagasi kutsudes näidanud, et usub minusse. Ta on väga julge treener, öeldes juba, et Brasiilia eesmärk on esikoht saada.

Milline on sinu esimene mälestus Inglismaa jalgpallist?

Mäletan, kuidas Eric Cantona mängis Manchester Unitedi eest ja kontrollis mängu käiku – seda oli eriline vaadata.

Kes on parim Inglismaa mängija, keda näinud oled?

Neid on palju. Paul Scholes, Frank Lampard, Ashley Cole, Wayne Rooney – kõik nad võiksid oma tippaegadel mis tahes maailma klubis mängida.

Kas mõni Inglismaa mängija mahuks praegu Brasiilia koondisesse?

Rooney on mängija, kes mulle meeldib. Pole ühtegi koondist, keda ta tugevdada ei suudaks. Ashley Cole on fantastiline kaitsja. Olen näinud, kuidas ta suudab maailma parimad mängijad ära vaigistada.

Milline on sinu karjääri parim värav?

Mu parim värav sündis mängus Villareali vastu 2006. aastal – olen selle üle kõige uhkem. Xavi tsenderdas mulle, võtsin palli rinnaga maha ja toimetasin käärlöögiga väravasse. See oli Barcelona 4:0 võidumängus ka viimaseks väravaks.

Aga kuidas jääb 2002. aasta MM-i karistuslöögiga, kui tõstsid palli üle David Seamani? Kas sa mõtlesidki nii teha?

Muidugi!

Kes on parim jalgpallur, kelle vastu mänginud oled?

Minu jaoks on kõige raskemad vastased kaitsjad, kes mängivad mehiselt – sa lihtsalt ei näe võimalust kuskilt läbi minna. Paolo Maldini ja John Terry on kõige tugevamad mängijad, kelle vastu mänginud olen.

Miks inglastel turniiridel kunagi hästi ei lähe?

Inglismaal on alati head mängijad olnud, aga võib-olla pole nad piisavalt tugevad. Kui võrrelda Brasiilia, Prantsusmaa ja Hispaaniaga, siis Inglismaa pole nende tasemele viimasel ajal küündinud.

Kas sa kahetsed Inglismaale mitte mängima tulemist?

Ei, kuna olen mänginud maailma parimates tiimides ja võitnud kõik võimaliku. Kahetsen ainult, et ei mänginud Lionel Messiga rohkem aastaid. Ta on mu hea sõber. Nägin juba siis, kui ta noor oli, et temast saab maailma parim mängija. Oli tore vaadata, kuidas poiss tegi asju, millest enamus mängijad ainult unistada võivad.

Millal olid kõige lähemal Inglismaale siirdumisele? Kas Manchester Unitedi huvi ajal?

Jah, see oli minu silmis ainuke reaalne võimalus. Kui Manchester United oleks minuga kokkuleppele jõudnud, oleksid nad rohkem tiitleid võitnud.

Millised on sinu Inglismaal mängimise mälestused?

Mäng on seal oluliselt jõulisem. Olen Inglismaal mänginud suurepäraste mängijate vastu, aga samas seal valitseb mentaliteet, et ega meil sinu löömise vastu ka midagi pole.

Kas valiksid maailma parimaks staadioniks pigem Wembley või Maracana?

Pean Maracana valima, sest Brasiilia fännide saabumisel muutub terve staadion kollaseks. See aga muudab minu arvates selle koha jalgpalli vaimseks koduks.

Räägi meile brasiillasest, kellest võiks Euroopas staar saada.

Damiaost saab maailma üks parimaid ründajaid. Lugesin, et teda seostatakse Premier League’i klubidega – tema mängustiil teeks ta seal väga ohtlikuks.

Me arvame Inglismaal, et sulle meeldib pidutseda. Vastab see tõele?

Ma läksin nende juttude peale vanasti endast välja. Internetis hakati minust kasutama ühte ja sama vana fotot ning taheti nii jätta mulje, et käin igal nädalal väljas pidutsemas. Ma olen kirglik muusika kuulaja ja käin kohtades, kus saan seda nautida. Inimesed kohe arvavad, et kuna käin sellistes kohtades, siis pean ka pidu panema, aga see pole nii.

Kui hea on Neymar Messiga võrreldes?

Messi on viimase kolme või nelja aasta parim jalgpallur. Arvan, et sellist stabiilsust pole maailm veel varem näinud. Neymar on veel noor, aga ma ei suuda teile seletada, kui eriline mängija temast saab. Järgmise kahe või kolme aasta jooksul saab temast parim mängija.

Foto: scelnews.com

 

Be the first to comment

Leave a Reply