Vastast löönud NBA staar hämmingus: ta ütles, et vajas seda

NBA staar hämmingusKorvpalli unelmateliiga NBA staar Jerry Stackhouse jutustas omapärase loo, mis sisaldas endas vastavalt järjekorrale nii vägivalda, tänulikkust ja kõigele lõpuks ka naeru.

Intsident sai alguse 2005. aasta aprilliõhtul, kui Stackhouse’i koduklubi Dallas Mavericks võõrustas Utah Jazzi. Jazzi ridades jooksis teiste seas väljakule ka esimest aastat NBA-s mängiv Kirk Snyder, kes oli peatreener Jerry Sloani poolt Stackhouse’i ohjeldama saadetud.

Tüli kahe mehe vahel lõi lõkkele, kui Snyder andis korvialuses võitluses Stackhouse’ile n.ö “odava” hoobi kõhtu. 2001. aasta NBA parim korvikütt noorukile võlgu aga ei jäänud ning mõni rünnak viljem sai valu omal nahal tunda ka Snyder. Kui arvate, et sellega lugu lõppes, siis eksite. Edasi räägib juba Stackhouse ise.

“Põmaki! Ta lõi mulle lahtise käega uuesti kõhtu. Mõtlesin endamisi, et võiksin minna nüüd hulluks ja saada kahe- või kolmemängulise keelu koos rahatrahviga. Minu targem pool aga ütles, et hoiaksin ennast praegu tagasi ja tegeleksin poisiga hiljem. Minu külge ei panda niimoodi kätt. Ma võin välja kannatada palju sõnelemist ja muud säärast, aga kätt minu suunas tõsta ei tohi. Arvasin, et sain vastulöögiga asjad ära klaaritud, aga nähtavasti mitte.”

Mängu lõppedes palus vihane Stackhouse klubi personalilt omale ühe soojendussärgi ning asus Utahi bussi viivasse tunnelisse Snyderit varitsema. “Ma ei käinud isegi duši all. Tõmbasin omale särgi selga, tennised jalga ja läksin tunnelisse teda ootama. Teda nähes andsin kohe tuld – sain talle paar lööki sisse. Ma ei tea kust kõik need turvatöötajad järsku välja ilmusid, aga nad tõmbasid mind eemale ja sellega asi lõppeski.”

Möödus aasta ja kaks meest kohtusid omavahel taas. Snyder, kes oli seks ajaks vahetatud New Orelans Hornetsisse, hakkas Stackhousile väljakule viivas tunnelis lähenema.

“Ta hakkas minu suunas tulema. Surusin käed rusikasse ja mõtlesin, mida see loll nüüd plaanib. Olin valmis juba kaklema, aga ta tuli mu juurde ja avas mulle oma käe ning ütles: “Mees, ma tõesti vajasin seda.” Ta ütles, et oli viimasel ajal vähe mänguaega saanud ning tahtis oma peatreenerile Jerry Sloanile muljet avaldada. Ütlesin talle, et kui ta tahab minuga rääkida, siis hankigu teine kord lihtsalt mu number – see välistaks võimaliku 1000-dollarilise trahvi. Tegu oli kõige veidrama asjaga, mida kogenud olin. Sa lased kellegi vastu rusikad käiku ja ta tuleb hiljem sinu juurde tagasi ning ütleb, et vajas seda.”

Stackhouse on ka varem teravustesse sattunud – 1999. aastal tekkis palluril meeskonnaga lennukis reisides oma hea sõbra Christian Laettneriga kaardimängus 2000 dollari üle vaidlus. “Ta oli minu tüüp. Kõik jätsid mulje, justkui vihkaksime teineteist, aga me olime juba järgmisel päeval koos tagasi. Tal oli küll silm sinine, aga me olime jälle koos.”

Detroid Pistons otsustas pärast intsidenti kõik kaardimängud lennureisidel ära keelata.

Foto: dupontregistry.com

Be the first to comment

Leave a Reply