Rullmassaaž on massaažiliik, mille puhul kasutatakse rullimist, et avaldada survet lihastele. Seda tüüpi massaaži kasutatakse sageli lihaste pinge ja valu leevendamiseks. Seda võib kasutada ka vereringe ja paindlikkuse parandamiseks. Rullmassaaži seadmeid kasutavad tänapäeval ka füsioterapeudid ja taastusraviarstid.
Väidetakse isegi, et rullmassaaž on salendava ja tselluliiti vähendava toimega, mistõttu on see massaažiliik saanud viimasel ajal eriti populaarseks.
Rullmassaaž on tegelikult leiutatud juba umbes 100 aastat tagasi ning tööpõhimõte on jäänud peaaegu muutumatuks. Tänapäevastel rullmassaažimasinatel on lisaks rullidele küljes ka näiteks infrapuna ja kollageenilambid, mis lisaks massaažile pakuvad noorendavat mõju.
Infrapunatehnoloogia aitab nahka puhastada, suurendades vereringet ja eemaldades toksiine pooridest. Selle tulemuseks on selgem, pehmem ja tervema välimusega jume!
Vananedes väheneb naha kollageeni tootmine, mis võib põhjustada kortse ja naha lõtvumist. Kollageenlambid seevastu stimuleerivad kollageeni tootmist nahas.
Kollageenilampide kasutamine rullmassaaži ajal aitab sellele protsessile vastu töötada ning muudab naha välimuse nooruslikumaks.
Kui palju rullmassaaž maksab?
Rullmassaaži hind sõltub hoolitsuse kestusest ja kasutatavatest seadmetest. Näiteks 60-minutiline seanss tavalise rullmassaažiseadmega algab 23 eurost. 10 korra kinkekaardid jääva veidi alla 200 euro. Hinnad varieeruvad sõltuvalt ka teenusepakkujast ning asukohast.
Kas rullmassaažis käivad ainult naised?
Ei, ka päris palju mehi käib rullmassaažis ning üha enam mehi avastavad selle hoolitsuse mitmeid eeliseid.
Rullmassaaž on ideaalne pärast intensiivset jõusaalitreeningut, et leevendada lihaspingeid ja kiirendada taastumist. Rullmassaaž on populaarne ka kontoriinimeste seas, kes veedavad palju aega istudes ning kes soovivad seljapingetest vabaneda.
Rullmassaaži vastunäidustused
Vaatamata kõigile eelistele on rullmassaažil ka mõned vastunäidustused. Seega ei ole see soovitatav näiteks inimestele, kellel on:
- Tundlik nahk või nahahaigused
- Vere hüübimishäired
- Veenilaiendid
- Südamerütmihäired
- Kasvajad
Kui teil on mingeid terviseprobleeme või olete rase, siis kindlasti konsulteerige enne rullmassaaži seanssi arstiga.
Kus Rullmassaaži pakutakse?
Rullmassaaži pakutakse mitmetes ilusalongides, füsioteraapiapraksistes ja taastusravikliinikutes üle Eesti.
- Tallinnas saab rullmassaaži nautida Beautiful Me, Rollfit ja Roll Studio ilusalongides
- Tartus Beautiful Me ja Figura Line salongides
- Pärnus pakub rullmassaaži Pärnu Kehastuudio ja Beautiful Me
- Saaremaal Beautiful Me, Massaažistuudio, Ilusalong Elu ja Ilu ning mitmetes spa hotellides