Saaremaal oli äikesetorm

Eile öösel (13.08) möllas Saaremaa lääneosas ja Vilsandi saarel äikesetorm, mis kestis koos pausidega kokku ligi seitse tundi.
Ilmateenistus kirjutas oma Facebooki lehel, et veidi enne südaööd algas Vilsandil tugev vihmasadu ning äikesetorm, mis kestis vahepealsete vaibumistega kokku ligi seitse tundi.
Saaremaal registreeriti Keskkonnaagentuuri pressiesindaja Kadri Kauksi sõnul eile ehk 12. augustil kokku ligikaudu 427 lööki ning täna 71 lööki. Vilsandil oli äikeselööke kokku umbes 35. (PM)

Sel suvel on aga veelgi rohkem äikest löönud näiteks 7. augustil Pärnus, siis lõi äike ligikaudu 500 korda.

Ilmateenistuse ilmavaatluste osakonna juhataja Miina Krabbi ütles, et nii pikalt kestev äike ei ole tavaline, sest tavaliselt kestab äike pool tundi kuni tund. «On olnud ka pikemaid, aga see on üsna erakordne jah,» lausus Krabbi.

Juhataja tõi näiteks, et seitse tundi ja natuke peale on kestnud äike näiteks 2001. aastal Tõraveres ja 1991. aastal Pärnus.

«Äikesetormi rekordajaks on aga üheksa tundi ja nelikümmend minutit, ning selline äike oli Eestis 29. mail 2000. aastal Väike-Maarjas,» lisas Krabbi.

Postimehega ühendust võtnud lugeja sõnul lõi äike pea iga kümne sekundi järel. «Ma ei ole elus näinud sellist asja. See on ulme, mis toimub,» ütles saarlane Margus. Tema sõnul võis piksesähvatusi näha umbes iga kümne sekundi möödudes.

Toimetas Merilyn Säde, reporter

(Allikas: Postimees, http://ilmajaam.postimees.ee/2886565/saaremaa-laaneosas-mollas-oosel-erakordne-aike)

Be the first to comment

Leave a Reply